Pogoń bez punktów
autor: Krzysztof Cichomski Nie udało się Portowcom zbliżyć do ligowego podium. Szczecinianie przezimują z siedmiopunktową stratą do trzeciej pozycji w lidze. Stadion Wisły Kraków pozostanie niezdobyty przynajmniej do wiosny. W kończącym 2013 rok meczu T-Mobile Ekstraklasy zespół Białej Gwiazdy pokonał Dumę Pomorza 2:1. - Pierwsze dwadzieścia pięć minut graliśmy dobrze - powiedział Jakub Bąk. - Przeważaliśmy, stwarzaliśmy sobie sytuacje i rozgrywaliśmy lepsze zawody niż Wisła. Niestety straciliśmy bramkę, która podcięła nam skrzydła i to krakowianie przejęli inicjatywę.
Portowcy odważnie rozpoczęli poniedziałkowe spotkanie. Swoją sytuację miał Takafumi Akahoshi, ale jego strzał zza pola karnego poszybował ponad poprzeczką bramki gospodarzy. W 11 minucie Łukasz Garguła przejął piłkę po błędzie Wojciecha Golli i popędził na bramkę Pogoni. Na całe szczęście, gracz Dumy Pomorza w ostatniej chwili naprawił swoją pomyłkę. Osiem minut później Wiślacy skutecznie rozmontowali defensywę Portowców. Po kontrataku podanie Donalda Guerriera z bliskiej odległości na gola zamienił Paweł Brożek. Bramka uskrzydliła Wiślaków, którzy przejęli inicjatywę. Obie drużyny do przerwy nie zdołały już stworzyć sobie klarownej sytuacji.

W drugą część lepiej weszli Portowcy. Groźny strzał na bramkę Wisły oddał Maksymilian Rogalski, a piłkę z kłopotami na rzut rożny zdołał wybić Michał Miśkiewicz. W odpowiedzi krakowianie zmarnowali stuprocentową sytuację. Donald Guerrier nie skorzystał z podania Michała Chrapka, po którym miał przed sobą tylko golkipera Pogoni. W 54 minucie Wisła podwyższyła na 2:0. Łukasz GargułaŁukaszem Burligą rozklepali obronę Pogoni na małej przestrzeni, i ten drugi nie pomylił się mając przed sobą tylko Radosława Janukiewicza. W 70 minucie Marcin Robak wpadł w pole karne Wisły, gdzie sfaulował go golkiper Wisły. Jedenastkę na bramkę zamienił sam poszkodowany i Pogoń wróciła do gry. Niestety mimo walki o remis, piłka nie chciała po raz drugi wpaść do bramki gospodarzy. W 74 minucie Marcin Robak huknął z powietrza, ale piłka zatrzymała się na poprzeczce. W doliczonym czasie gry z bliskiej odległości pomylił się Maciej Dąbrowski i trzy punkty zostały w Krakowie.
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne/pogonszczecin.pl

Ekstraklasa - runda zasadnicza (2013/2014)
2:1 - 70'k - Marcin Robak
Wisła: 1. Michał Miśkiewicz - 8. Piotr Brożek, 13. Marko Jovanović, 6. Arkadiusz Głowacki (c), 21. Łukasz Burliga - 17. Ostoja Stjepanović, 20. Michał Chrapek (86' 9. Rafał Boguski) - 77. Wilde-Donald Guerrier (90' 25. Paweł Stolarski), 10. Łukasz Garguła, 15. Emmanuel Sarki (64' 19. Patryk Małecki)- 11. Paweł Brożek.

Pogoń: 84. Radosław Janukiewicz - 28. Mateusz Lewandowski, 14. Wojciech Golla, 3. Maciej Dąbrowski, 21. Wojciech Lisowski (46' 8. Jakub Bąk)- 13. Takuya Murayama, 20. Bartosz Ława (c) (61' 30. Dawid Kort ), 17. Maksymilian Rogalski (61' 77. Abdul Moustapha Ouedraogo ), 27. Takafumi Akahoshi, 9. Adam Frączczak - 11. Marcin Robak

żółte kartki: Stjepanović, Burliga, Garguła, Głowacki (Wisła) / Akahoshi, Dąbrowski, Golla (Pogoń) sędzia: Sebastian Jarzębak (główny), Bartłomiej Lekki, Adam Jakubczyk (asystenci), Rafał Rokosz (techniczny)

Dane pomogli uzupełnić: Bengoro, michaszek98 - dziękujemy

Wypowiedzi trenerów po meczu (skryba1213)
A. Frączczak: Niestety nie zdołaliśmy już strzelić kolejnego gola (skryba1213)