W pogoni za zwycięstwem
Po śląskiej wyprawie do Chorzowa, Portowcy wracają do Szczecina. Przed Dumą Pomorza dwie domowe potyczki, pierwszym rywalem szczecinian będzie Korona Kielce. Odległa pozycja gości w ligowej tabeli, może dawać błędne wyobrażenie. Kielczanie są ostatnio w formie, o czym świadczy osiem oczek w czterech ostatnich spotkaniach. Warto przypomnieć, że Portowcy swoją pierwszą wygraną pod wodzą Dariusza Wdowczyka, odnieśli w meczu z Koroną. Wiosenne 2:1, przerwało serię dziewięciu pojedynków Dumy Pomorza bez zwycięstwa.
Teraz Portowcy notują passę dwóch pojedynków bez wygranej. Po porażce 4:1 z Górnikiem Zabrze, Duma Pomorza zremisowała w miniony poniedziałek z Ruchem Chorzów 1:1. W Szczecinie zespół Dariusza Wdowczyka wygrał tylko raz, co na pewno nie zadowala kibiców. Okazja na drugie zwycięstwo jest duża, bo choć Korona ostatnio złapała wiatr w żagle, jest zespołem znajdującym się w zasięgu Portowców. Kielczanie jeszcze nigdy nie zdołali pokonać Pogoni w Szczecinie. Trzy mecze na stadionie im. Floriana Krygiera zakończyły się jednym remisem i dwoma zwycięstwami gospodarzy.

Korona swoją dobrą serię rozpoczęła od remisu z Górnikiem Zabrze 2:2. Dwie kolejki temu, kielczanie w końcu wygrali na wyjeździe. Do zwycięstwa w Bydgoszczy 1:0, Korona notowała passę 21 meczów bez wygranej przed obcą publicznością. Tercet Przemysław Trytko, Michał Janota oraz Serhij Pyłypczuk, w ostatnich czterech spotkaniach Korony zdobył łącznie sześć goli (po dwie bramki każdy z graczy). Osiem minut w ostatnim ligowym meczu rozegrał Maciej Korzym. Topowy snajper kieleckiej drużyny powoli wraca po kontuzji. Aktualnie najwięcej bramek w drużynie na swoim koncie ma Paweł Sobolewski (4 gole).

W zespole gości obędzie się bez większych ubytków kadrowych. W Szczecinie nie zobaczymy Kamila Kuzery oraz odsuniętych od pierwszej drużyny Mateusza StąporskiegoŁukasza Sierpiny. Bardziej znaczące wydają się być absencje w Pogoni. Na lewej obronie znów zabraknie Mateusza Lewandowskiego, który leczy uraz, a za nadmiar kartek nie będzie mógł wystąpić kapitan zespołu, Bartosz Ława. Miejsce tych zawodników najprawdopodobniej zajmą Przemysław Pietruszka oraz Abdul Moustapha Ouédraogo.

Na ławkach trenerskich czeka nas polsko-hiszpański pojedynek. Juan José Rojo Martín obecny trener Korony, w końcu dotarł do swoich piłkarzy. Należy jednak pamiętać, że każda seria kiedyś się kończy i bez niewstąpienia Dariusz Wdowczyk postara przechytrzyć się hiszpańskiego kolegę po fachu.

Ekstraklasa - runda zasadnicza (2013/2014)
3:2 - 78' - Bąk
Pogoń: 84. Radosław Janukiewicz - 9. Adam Frączczak, 14. Wojciech Golla, 44. Hernâni, 3. Maciej Dąbrowski - 13. Takuya Murayama, 17. Maksymilian Rogalski (72' 77. Abdul Moustapha Ouédraogo), 27. Takafumi Akahoshi, 5. Andradina (46' 8. Jakub Bąk), 6. Przemysław Pietruszka (73' 18. Radosław Wiśniewski) - 11. Marcin Robak

Korona: 1. Zbigniew Małkowski - 44. Paweł Golański, 17. Pavol Staňo, 2. Kamil Sylwestrzak, 7. Tomasz Lisowski (33' 32. Radek Dejmek) - 29. Paweł Sobolewski (79' 11. Daniel Gołębiewski), 23. Vanja Marković, 8. Vlastimir Jovanović, 27. Jacek Kiełb, 5. Serhij Pyłypczuk - 19. Przemysław Trytko (64' 4. Piotr Malarczyk)

Żółte kartki: Robak, Pietruszka, Bąk (Pogoń) - Lisowski (Korona)
Czerwone kartki: Wojciech Golla (40' minuta, Pogoń, za faul taktyczny) - Radek Dejmek (57' minuta, Korona, za faul taktyczny) sędzia: Szymon Marciniak (główny), Paweł Sokolnicki ,Tomasz Listkiewicz (asystenci), Tomasz Marciniak (techniczny)

Dane pomogli uzupełnić: skryba1213, kokej, subaru260 - dziękujemy