Powiedzieli po meczu
Michał Probierz, trener Lechii Gdańsk
autor: krzysztof cichomski- Wiedzieliśmy, że czeka nas bardzo ciężkie spotkanie, bo akurat oglądaliśmy te spotkania i widzieliśmy, że Pogoń gra ciekawą piłkę. Ten mecz miał różne fazy, bo akurat były sytuacje: z rzutu karnego i później jeszcze jedna, których nie wykorzystaliśmy. Dobrze radziliśmy sobie z kontratakiem. Później mecz się zmienił. Pogoń złapała wiatr i ciężko nam było, nasz bramkarz wybronił kilka razy w bardzo trudnych sytuacjach. Na pewno boli nas to, że w 92 minucie straciliśmy bramkę, podobnie jak w meczu z Podbeskidziem. Brakuje nam takiego boiskowego cwaniactwa. Gra wielu młodych chłopaków i w tym odpowiednim momencie nie potrafią utrzymać piłki. I niestety takie mecze bardzo ciężko kończą się porażkami, bo jeśli nie strzela się karnego, później nie wykorzystuje sytuacji na 2:0 to takie mecze się przegrywa. Dlatego walczyliśmy do końca, szkoda, że nie wygraliśmy, ale na pewno dalej patrzymy w przyszłość. Moi chłopcy muszą nauczyć się takiego cwaniactwa boiskowego.
Dariusz Wdowczyk, trener Pogoni Szczecin
autor: krzysztof cichomski- Myślę, że przez pierwsze 45 minut nie realizowaliśmy zupełnie tego co sobie założyliśmy przed meczem. Nie było agresji z naszej strony, nie było presji i dlatego niewiele działo się na boisku z naszej strony. Były jakieś akcje, ale żeby zagrozić bramce rywala to za mało.
Druga połowa była zupełnie inna. Chcieliśmy gonić wynik i doprowadzić do strzelenia bramki. W drugiej połowie główne role odegrali bramkarze - i Radek, który wybronił karnego i Małkowski, który miał kilka dobrych interwencji. Ten mecz nabrał tempa, emocji nie brakowało. I chwała chłopakom, ze graliśmy do końca. Spotkanie kosztowało nas dużo zdrowia i wysiłku. W drugiej połowie zmieniliśmy ustawienie i dlatego nadziewaliśmy się na kontry rywali. Zawsze gramy o trzy punkty, ale ten jeden też jest cenny, bo bramka padła w 92 minucie.

Ekstraklasa - runda zasadnicza (2013/2014)
Pogoń Szczecin Lechia Gdańsk
1 1
15-09-2013 18:00
widzów: 7668
0:1 - Piotr Grzelczak 25'
1:1 - Takafumi Akahoshi 90'
W 58. minucie Piotr Wiśniewski (Lechia) nie wykorzystał rzutu karnego (Radosław Janukiewicz) obronił
POGOŃ: 84. Radosław Janukiewicz - 9. Adam Frączczak (66' 77. Moustapha Ouedraogo), 3. Maciej Dąbrowski, 14. Wojciech Golla, 28. Mateusz Lewandowski, 13. Takuya Murayama, 17. Maksymilian Rogalski, 20. Bartosz Ława (C) (46' 10. Donald Djousse), 27. Takafumi Akahoshi, 56. Herve Tchami (66' 8. Jakub Bąk), 11. Marcin Robak

LECHIA: 87. Sebastian Małkowski - 26. Deleu, 6. Jarosław Bieniuk (C), 7. Sebastian Madera, 28. Christopher Oualembo (54' 32. Adam Pazio), 9. Piotr Grzelczak, 27. Paweł Dawidowicz, 30. Maciej Kostrzewa, 22. Daisuke Matsui, 14. Piotr Wiśniewski (69' 10. Przemysław Frankowski ), 20. Paweł Buzała

żółte kartki: Bartosz Ława, Takuya Murayama, Marcin Robak, Wojciech Golla (Pogoń)/ Christopher Oualembo, Daisuke Matsui, Paweł Dawidowicz, Sebastian Madera, Piotr Wiśniewski (Lechia) sędzia: Bartosz Frankowski (główny), Dawid Golis, Jakub Winkler (asystenci), Sylwester Rasmus (techniczny)

Dane pomogli uzupełnić: subaru260, Bengoro - dziękujemy