Wrócili z dalekiej podróży
autor: krzysztof cichomski- Zaryzykowaliśmy i dzisiaj się udało. - mówił po meczu Pogoń - Lechia Dariusz Wdowczyk. Szkoleniowiec Pogoni w drugiej odsłonie spotkania postawił wszystko na jedną kartę. Przesunął do przodu większą ilość zawodników, zostawiając w obronie tylko trzech graczy. Portowcy po przerwie atakowali, ale piłka nie chciała wpaść do siatki albo na przeszkodzie stawał jej golkiper zespołu gości. W końcu w doliczonym czasie gry Pogoń wróciła z dalekiej podróży. Żałować mogą tylko ci, którzy zdążyli opuścić już stadion przed końcem meczu. Aka wpakował futbolówkę do siatki a trybuny oszalały z radości. Trafienie Japończyka dało Pogoni remis.
Lechia rozpoczęła mecz z animuszem, już w szóstej minucie po przepychance w okolicach pola karnego znalazła się w dobrej sytuacji, ale egzekwujący rzut wolny Wiśniewski trafił w mur. Chwilę potem składna akcja tego samego zawodnika z Matsui zakończyła się posłaniem piłki obok bramki. Po drugiej stronie zrobiło się groźnie cztery minuty później, ale na posterunku był Małkowski, który nie dał się zaskoczyć piłkarzom Pogoni. W siedemnastej minucie niebezpiecznie strzelał Grzelczak jednak piłka poszybowała nad poprzeczka. Podopieczni Michała Probierza zrealizowali swój cel w 26 minucie. Kontra w wykonaniu gości okazała się skuteczna i Janukiewicz musiał wyciągać piłkę z siatki. Przed końcem pierwszej połowy ulubieniec szczecińskiej publiczności miał znów ręce pełne roboty, ale w obu przypadkach skutecznie interweniował.

Po zmianie stron Granatowo - Bordowi zaczęli grać agresywniej i z większą odwagą, co przełożyło się na ilość sytuacji. Już chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy Golla z bliska strzelił obok bramki. W 49 minucie po faulu na Robaku, rzut wolny egzekwował Maksymilian Rogalski, piłka przedostała się przez mur, ale na posterunku był bramkarz Lechii. W 57 minucie arbiter po zamieszaniu w polu karnym podyktował rzut karny dla Lechii. Intencje Piotra Wiśniewskiego świetnie odczytał Radosław Janukiewicz i szczecińscy kibice znów mogli być zadowoleni z postawy swojego ulubieńca. Kilka minut później po ładnej kontrze powinno być 2:0 dla gości, ale w sytuacji sam na sam Wiśniewski przegrał pojedynek z golkiperem Pogoni. W 67 minucie potężny strzał Robaka z dystansu z trudem wybija Małkowski. A nieco ponad dziesięć minut później Janukiewicz broni strzał Matsui. W 81 minucie Portowcy mogli doprowadzić do remisu, ale piłkę po strzale Bąka z czterech metrów wyłapał golkiper gości. Pogoń się nie poddawała, ale kiedy będący w idealnej sytuacji Donald w swoim stylu zmarnował okazję kibice tracili powoli wiarę w remis. Udało się jednak. W doliczonym czasie gry Akahosi skierował w końcu piłkę do siatki, ratując w ten sposób jeden punkt.

Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk 1:1(0:1)
26'Grzelczak
92' Akahoshi

Widzów: 6005 osób
Sędziował: Bartosz Frankowski
Żółte kartki: Murayama, Ława, Robak, Golla, Rogalski (Pogoń), Deleu, Oualembo, Matsui, Dawidowicz, Madera, Wiśniewski (Lechia).

Pogoń: Janukiewicz - Frączczak (66’ Moustapha), Golla, Dąbrowski, Lewandowski - Murayama, Ława (46’ Djousse), Rogalski, Akahoshi, Tchami (66’ Bąk) - Robak.

Lechia: Małkowski - Deleu, Bieniuk, Madera, Oualembo (55’ Pazio) - Grzelczak (78’ Pietrowski), Dawidowicz, Kostrzewa, Matsui, Wiśniewski ( 68’ Frankowski)- Buzała.

Ekstraklasa - runda zasadnicza (2013/2014)
Pogoń Szczecin Lechia Gdańsk
1 1
15-09-2013 18:00
widzów: 7668
0:1 - Piotr Grzelczak 25'
1:1 - Takafumi Akahoshi 90'
W 58. minucie Piotr Wiśniewski (Lechia) nie wykorzystał rzutu karnego (Radosław Janukiewicz) obronił
POGOŃ: 84. Radosław Janukiewicz - 9. Adam Frączczak (66' 77. Moustapha Ouedraogo), 3. Maciej Dąbrowski, 14. Wojciech Golla, 28. Mateusz Lewandowski, 13. Takuya Murayama, 17. Maksymilian Rogalski, 20. Bartosz Ława (C) (46' 10. Donald Djousse), 27. Takafumi Akahoshi, 56. Herve Tchami (66' 8. Jakub Bąk), 11. Marcin Robak

LECHIA: 87. Sebastian Małkowski - 26. Deleu, 6. Jarosław Bieniuk (C), 7. Sebastian Madera, 28. Christopher Oualembo (54' 32. Adam Pazio), 9. Piotr Grzelczak, 27. Paweł Dawidowicz, 30. Maciej Kostrzewa, 22. Daisuke Matsui, 14. Piotr Wiśniewski (69' 10. Przemysław Frankowski ), 20. Paweł Buzała

żółte kartki: Bartosz Ława, Takuya Murayama, Marcin Robak, Wojciech Golla (Pogoń)/ Christopher Oualembo, Daisuke Matsui, Paweł Dawidowicz, Sebastian Madera, Piotr Wiśniewski (Lechia) sędzia: Bartosz Frankowski (główny), Dawid Golis, Jakub Winkler (asystenci), Sylwester Rasmus (techniczny)

Dane pomogli uzupełnić: subaru260, Bengoro - dziękujemy