Niedosyt w Bydgoszczy
autor: Krzysztof Cichomski Podziałem punktów zakończyła się wizyta Portowców w Bydgoszczy. Pogoń zremisowała z Zawiszą 1:1 (1:0). Szczecinianie mogą żałować, że nie zdołali wyraźniej udokumentować swojej przewagi w pierwszej połowie meczu. Przed przerwą jedynego gola dla Pogoni zdobył Takafumi Akahoshi (na zdjęciu), który obok Radosława Janukiewicza, był najlepszym graczem Portowców w piątkowym meczu.
Początek meczu w Bydgoszczy to dość spokojne tempo gry. Pierwszą dobrą okazję stworzyli sobie gospodarze. Po szybkim kontrataku strzał Jakuba Wójcickiego z bliskiej odległości zablokował Takuya Murayama. Kolejne minuty meczu to zarysowująca się przewaga Dumy Pomorza. W 16 minucie Portowcy wyszli na prowadzenie. Jakub Bąk podał piłkę do Takafumiego Akahoshiego, a Japończyk strzałem z powietrza pewnie pokonał Wojciecha Kaczmarka. Kilka minut później powinno być 2:0, ale strzał Tomasza Chałasa zdołał obronić golkiper Zawiszy. Gospodarze w pierwszej części byli bardzo bezbarwni. Zawisza niczym nie był w stanie zagrozić drużynie ze Szczecina.

Na początku drugiej odsłony znów bliski zdobycia gola był Tomasz Chałas. Niestety po chwili to Zawisza cieszył się z bramki wyrównującej. Z dystansu uderzył Herold Goulon, piłka odbiła się od Takui Murayamy i zaskoczyła Radosława Janukiewicza. Gol wyraźnie rozochocił gospodarzy. W 57 minucie strzał głową Pawła Abbotta kapitalnie obronił bramkarz Pogoni. Kolejną sytuację miał Bernardo Vasconcelos. Portugalczyka nie przypilnował Adam Frączczak, ale jego strzał zatrzymał się na bocznej siatce. Aktywny w drugiej połowie Michał Masłowski mógł zostać bohaterem gospodarzy, ale w końcówce jego strzał kolejną efektowną paradą obronił Radosław Janukiewicz. Portowcy dopiero w ostatnich minutach po raz kolejny zagrozili bramce Zawiszy. Najpierw z bliska nie trafił Mateusz Lewandowski, a następnie Jakuba Bąka zatrzymał Wojciech Kaczmarek.

relacjďż˝ dodaďż˝: royal447

Ekstraklasa - runda zasadnicza (2013/2014)
Zawisza Bydgoszcz Pogoń Szczecin
1 1
02-08-2013 20:30
widzów: 6000
0:1 - 16' - Akahoshi
1:1 - 48' - Goulon
Zawisza: 83. Wojciech Kaczmarek - 3. Igor Lewczuk, 15. Paweł Strąk, 13. Łukasz Skrzyński, 11. Sebastian Ziajka - 9. Jakub Wójcicki, 7. Hermes (46' 19. Vahan Gevorgyan), 16. Hérold Goulon, 77. Sebastian Dudek (90' 8. Piotr Kuklis), 6. Michał Masłowski - 10. Paweł Abbott (59' 5. Bernardo Vasconcelos)

Pogoń: 84. Radosław Janukiewicz - 9. Adam Frączczak, 14. Wojciech Golla, 3. Maciej Dąbrowski, 28. Mateusz Lewandowski - 8. Jakub Bąk, 17. Maksymilian Rogalski (31' 77. Abdul Moustapha Ouédraogo), 20. Bartosz Ława (62' 5. Andradina), 27. Takafumi Akahoshi, 13. Takuya Murayama - 7. Tomasz Chałas (73' 6. Przemysław Pietruszka)

Żółte kartki: Dudek (Zawisza) - Ława, Ouédraogo (Pogoń) sędzia: Tomasz Musiał(Kraków).

Dane pomogli uzupełnić: maksiu1986, kibic480, subaru260 - dziękujemy