Wysokie zwycięstwo sianowianek
autor: Jędrzej BieleckiPiłkarki Victorii S.P. 2 Sianów po meczu z Tucholanką zagrały tym razem dobre spotkanie z GSS Grodzisk Wielkopolski na pięknym grodziskim stadionie, wspaniałej murawie i wygrały wysoko 9:0. Trenerzy ekipy sianowskiej Jędrzej Bielecki i Mieczysław Berć przed meczem nie byli pewni tak wysokiego zwycięstwa. Liczyli na wygraną, ale nie w takim stosunku tym bardziej, że w sianowskiej drużynie zabrakło wielu podstawowych zawodniczek min. obydwu bramkarek Natalii Sadowskiej i Darii Czapli oraz Emilii Hubki, Natalii Stark, Magdy Drozdowskiej, Marleny Kryściak, Patrycji Bachman. Pomimo tylu osłabień ich zmienniczki spisały się bardzo dobrze i pewnie wygrały spotkanie.
Już w 16 minucie po ciekawie rozegranym rzucie rożnym i centrze Malwiny Grzelak z bliska Klaudia Saganowska strzeliła pierwszą bramkę. Nie minęła minuta i sianowianki po dobrej akcji Malwiny Grzelak prowadziły 2:0. W 18 minucie powinna paść następna bramka, ale Malwina Grzelak w sytuacji sam na sam strzeliła w bramkarkę. W 25 minucie ponownie Grzelak i skończyło się na poprzeczce. W 26 minucie winno być 4:0, ale debiutująca w zespole z Sianowa czternastolatka Nikola Wodarczyk po bardzo ładnej akcji strzela minimalnie obok bramki grodziszczanek. W 43 minucie Nikola poprawia swój celownik i strzela na 3:0.

Tuż po przerwie jest już 4:0 po ładnej akcji Malwiny Grzelak nie do obrony strzela Paulina Trzeciak.
Załamane takim obrotem młode grodziszczanki wkrótce w 54 minucie tracą piątą bramkę a jej autorką jest Klaudia Saganowska. W 55 minucie jest już 6:0 po golu Pauliny Trzeciak w sytuacji sam na sam z bramkarką z Grodziska. Napór piłkarek z Sianowa trwał nadal i w 65 minucie Malwina Grzelak podwyższa wynik na 7:0. W 72 minucie solowa akcja Roksany Dziunycz, prawą stroną i pada ósma bramka. Sianowianki dalej atakują i w 86 minucie po faulu jednej z zawodniczek z Grodziska sędzia dyktuje karnego, którego pewnie wykorzystuje Malwina Grzelak. Wreszcie w 90 minucie grodziszczanki mają swoją szansę, ale nie wykorzystują karnego, którego pewnie obroniła Paulina Trzeciak. Pomimo dużych braków kadrowych sianowianki zagrały dobre spotkanie, strzeliły dużo bramek i nie straciły żadnej. W zespole bardzo dobrze zadebiutowały: Weronika Malinowska oraz Nikola Wodarczyk. Pomimo braku podstawowych bramkarek pewnie broniła Natalia Żebryk. Cały zespół z Sianowa zasłużył na słowa uznania i nie przyniósł wstydu pięknemu obiektowi w Grodzisku. Dobry smak zwycięstwa popsuła jedynie kontuzja Adrianny Saganowskiej, która 20 minut przed końcem, ratując sianowianki przed utrata gola doznała bolesnego urazu lewego kolana.

Skład Victorii S.P. 2 Sianów:
Natalia Żebryk, Wiktoria Cieplak (62 Justyna Sikora), Adrianna Saganowska, Kamila Arciszewska (58 minuta Karolina Zakrzewska), Marika Krupska, Weronika Malinowska, Nikola Wodarczyk (46 Roksana Dziunycz), Ewelina Gudan, Klaudia Saganowska, Paulina Trzeciak oraz Malwina Grzelak.
ďż˝rďż˝dďż˝o: Jędrzej Bielecki/inf.prasowa

II liga kobiet gr. Wielkopolska (2012/13)