Wygrana Kuguarów na inaugurację ligi
autor: /meCougars Szczecin udanie zainaugurowała rozgrywki PLFA II na własnym terenie, pewnie wygrywając z debiutującą w tym sezonie Raiders Bydgoszcz. Gospodarze wywiązali się w ten sposób z roli faworyta. Goście sobotniego meczu postawili jednak poprzeczkę wysoko, udowadniając, że są drużyną, z którą należy się liczyć. Na początku meczu nerwy związane z inauguracją sezonu dały się we znaku każdej z drużyn. Mecz wykopem rozpoczęli Najeźdźcy, którzy pewnie posłali piłkę daleko od własnego pola punktowego. Na boisko wbiegła formacja ofensywna Cougars, z tym że nie pozostała tam długo. Już w pierwszej akcji, podczas biegu, futbolówkę upuścił debiutujący w meczu zawodnik ze Szczecina.
Atak Raiders Bydgoszcz nie zdołał jednak zamienić tego błędu na punkty i drużyna została zmuszona piłkę odkopnąć. Kolejne akcje nie przyniosły upragnionych punktów dla żadnej z drużyn. Przełamanie u Kuguarów nastąpiło pod koniec pierwszej kwarty, kiedy tuż po przechwyceniu piłki przez jej defensywę, Andrzej Łukasik popisał się zwinnym biegiem pomiędzy dzielnie grającą obroną Raiders, zatrzymując się w polu punktowym Gości. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 7:0 dla szczecinian.

W drugiej kwarcie widoczne było uspokojenie nastrojów wśród zawodników obu drużyn. Na zmianę każda z drużyn popisała się serią udanych zagrywek w ataku. Bydgoszcz Raiders preferowała akcje biegowe, które niejednokrotnie wprawiały w zakłopotanie defensywę Cougars, zaś ci przeskoczyli na akcje podaniowe. Jedna z serii dalekich podań ustawiła atak Cougars ponownie blisko pola punktowego Raiders, dokładnie na 10 jardzie. W kolejnej akcji Łukasz Lewandowski, były junior i wychowanek Gryfitów Szczecin, zdobył swoje pierwsze przyłożenie w PLFA.

Po przerwie zapał obu drużyn nieco opadł, być może we znaki dała się pogoda. Zawodnicy zwolnili, akcje nie były już tak precyzyjnie wykańczane. Gra nabrała tempa pod koniec trzeciej kwarty. Prawdziwy popis umiejętności Cougars miał jednak dopiero nastąpić. Czwarta kwarta przebiegała pod dyktando drużyny ze Szczecin, którzy punktowali w niej aż trzykrotnie. Co istotnie, na tablicy wyników zapisała się nie tylko ofensywa Cougars, ale również i defensywa, za sprawą powalania zawodnika drużyny Raiders w jej własnym polu punktowym.

Mecz zakończył się wynikiem 30:0 dla Cougars Szczecin, którzy pewnym krokiem rozpoczęli marsz po premiowane awansem do play-off miejsce w grupie. Raiders Bydgoszcz zaprezentowali się z dobrej strony, stawiając Kuguarom trudne warunki i udowadniając wszystkim, że potrafią grać z futbol i mierzyć się z doświadczonymi drużynami.

- Widać było, że zawodnicy są stremowani debiutem. Nerwy i presja dały się we znaki, co było szczególnie widoczne w pierwszej kwarcie. Później drużyna złapała swój rytm, nie jest to jednak ten poziom, którego oczekuję. Cieszy fakt, że zagrali praktycznie wszyscy nowi zawodnicy. Mając debiut za sobą, skupią się na poprawie tego, co nie zagrało w tym meczu. Raiders Bydgoszcz oceniam wysoko, jestem pozytywnie zaskoczony ich poziomem. Udowodnili, że potrafią wysoko postawić poprzeczkę - powiedział po meczu Michał Łukasik, koordynator ofensywy Cougars.

Cougars Szczecin skutecznie odparli atak Najeźdźców z Bydgoszczy, zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo. Kolejnym sprawdzianem dla szczecinian będzie wyjazdowy mecz z Angels Toruń, zaś Bydgoszcz Raiders podejmie Archers Bydgoszcz.

Cougars Szczecin - Raiders Bydgoszcz 30:0 (7:0, 6:0, 0:0, 17:0)

I kwarta
7:0 przyłożenie Andrzeja Łukasika po 5-jarowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Adrian Rogaczewski)

II kwarta
13:0 przyłożenie Łukasza Lewandowskiego po 10-jardowej akcji biegowej

IV kwarta
20:0 przyłożenie Mateusza Miksy po 12-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Adrian Rogaczewski)

22:0 powalenie przeciwnika w jego polu punktowym przez Euzebiusza Błaszczyka (safety)

30:0 przyłożenie Remigiusza Borejszo po 14-jarodowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Marcin Łodygowski)