Pierwszy krok w kierunku finału zrobiony
autor: C80Podopieczne Mariusza Wiktorowicza w bardzo dobrym stylu pokonały przed własną publicznością Eliteski Kraków 3:0 (25:22, 25:22, 25:17). Policzanki prowadzą w konfrontacji do trzech zwycięstw 1:0 i do awansu do finału potrzebują jeszcze dwóch zwycięstw. Kolejne spotkanie w niedzielę, 24 marca o 17:00 w Policach.
Chemiczki od początku postawiły bardzo trudne warunki rywalkom i w pełni kontrolowały przebieg pierwszego seta pewnie zwyciężając do 22. Drugi set mimo, iż zakończył się takim samym stosunkiem punktowy co pierwszy to był najbardziej wyrównany spośród wszystkich. W początkowej fazie seta na prowadzenie wyszły krakowianki jednak konsekwentna gra polickiego zespołu sprawiła, że w końcówce to podopieczne Mariusza Wiktorowicza okazały się lepsze i zwyciężyły do 22.
Trzeci set od początku do końca przebiegał pod dyktando gospodyń, które konsekwentnie realizowały plan taktyczny nakreślony przez szkoleniowca. Po zwycięstwie do 17. policzanki odnotowały pierwsze zwycięstwo stawiając tym samym pierwszy krok w kierunku finału fazy play-off. - Zagrałyśmy bardzo dobre zawody. Konsekwentnie realizując założenia taktyczne nie pozwoliłyśmy na zbyt wiele naszym rywalkom. Bardzo cieszy tak efektowne zwycięstwo odniesione we własnej hali przed naszą wspaniałą publicznością - powiedziała po meczu Katarzyna Mróz, środkowa Chemika Police.

PSPS Chemik Police: Soter, Muhlsteinova, Kowalińska, Mróz, Raczyńska, Mirek, Śliwa (libero) oraz Jovanović, Zielińska, Rabka.

W setach: 25:22, 25:22, 25:17. dodaj video
PSPS: Muhlsteinova, Raczyńska, Mróz, Kowalińska, Soter, Mirek, Śliwa (l) oraz Rabka, Zielińska i Jovanović.

AZS UEK: Cabańska, Fedorów, Skiba, Wąsowska, Król, Matyjaszek, Sroga (l) oraz Urban, Wawrzyniak i Sadowska.

sędzia: I - Tomasz Grzegorek (Białystok), II - Mirosław Beń (Białystok), główny - Zbigniew Maciejewski (Szczecin)

Dane pomógł uzupełnić: baaru - dziękujemy