Przełamać się i powalczyć o dwa punkty
Już w najbliższy czwartek (28.III) rozpocznie się trzecia kolejka II etapu o miejsca 7-12 w Tauron Basket Lidze. Tym razem drużyna AZS-u Koszalin zagra przed własną publicznością, a jej przeciwnikiem będzie Rosa Radom.

Radomianie na obecną chwilę z dorobkiem trzydziestu trzech punktów zajmują dziesiąte miejsce w tabeli. W etapie II drużyna Rosy rozegrała do tej pory trzy mecze, z czego dwa wygrała oraz jeden przegrała. Bilans punktowy w tych spotkaniach to 237 punktów zdobytych oraz 222 straconych. Dla porównania, Akademicy w rozegranych do tej pory trzech meczach nie pokazali się z dobrej strony. Co prawda pierwsze spotkanie z Kotwicą Kołobrzeg wygrali, ale już w kolejnych dwóch odnieśli porażki i to w bardzo słabym stylu. Bilans punktowy biało-niebieskich po tych trzech spotkaniach to 145:160.
Patrząc na mecze obu drużyn w II etapie faworytem wydają się być goście tego spotkania. Akademicy w dwóch ostatnich meczach odnieśli porażki. Najpierw 54:81 z ostatnią drużyną ligi - Startem Gdynia i następnie 71:79 z głównym rywalem w walce o play-offy - Polpharmą Starogard Gdański. Natomiast drużyna Rosy w dwóch ostatnich spotkaniach odniosła zwycięstwa. Pierwsze 72:60 z naszymi pogromcami, czyli drużyną Startu Gdynia i następnie 94:87 z Jeziorem Tarnobrzeg. Ale trzeba pamiętać, że mecz będzie rozegrany w Koszalinie, w hali która jest dosyć szczęśliwa dla Akademików (dziewięć zwycięstw w trzynastu meczach ligowych).

Czwartkowe spotkanie pomiędzy AZS-em a Rosą będzie już trzecim w obecnym sezonie. Dwa pierwsze zakończyły się zwycięstwem biało-niebieskich. Najpierw w meczu rozegranym w Radomiu koszalinianie wygrali 97:91, ale praktycznie całe spotkanie lepsi byli radomianie, którzy dopiero w ostatnich minutach meczu dali odebrać sobie zwycięstwo. W tamtym pojedynku najlepszym zawodnikiem Rosy był J.J. Montgomery - 23 pkt. oraz 7 zbiórek, a w drużynie AZS-u D. Harris - 28 pkt. i 13 zbiórek. W drugim spotkaniu pomiędzy tymi drużynami ponownie lepsi okazali się koszalinianie, którzy wygrali 87:82, ale żeby wyłonić zwycięzcę musiały zostać rozegrane aż dwie dogrywki. W tym pojedynku w drużynie z Radomia najwięcej punktów zdobył N. Wise - 27, a po stronie AZS-u Ł. Wiśniewski - 21 punktów.

Kto okaże się lepszy w tym meczu? Czy drużyna z Koszalina przerwie złą passę i w końcu wygra? A może dobrą passę podtrzymają zawodnicy Rosy i odniosą trzecie zwycięstwo z rzędu? Odpowiedzi na te pytania poznamy już w najbliższy czwartek. Początek spotkania o godz. 19:00 w Koszalińskiej Hali Widowiskowo-Sportowej.

relacjďż˝ dodaďż˝: piotrm

Polska Liga Koszykówki EtapII(7-12) (2012/2013)