Dwa mecze, dwie klęski
Klęskami zakończyły się pierwsze dwa mecze naszych drużyn na Pomorzu Gdańskim. Najpierw AZS Koszalin został rozgromiony 54:81 przez najgorszą drużynę sezonu zasadniczego, tj. Start Gdynia, potem Kotwica wyraźnie uległa Polpharmie Starogard Gdański 69:86.
Akademicy szanse na dobry wynik zaprzepaścili już w pierwszej kwarcie zdobywając w niej tylko siedem oczek, potem jedynie w drugiej odsłonie toczyli w miarę wyrównany bój. Generalnie Koszalinie nie mieli pomysłu na grę, notując fatalną dyspozycję w rzutach z dystansu zapominając, że koszykówka jest grą zespołową. Wykorzystali to gospodarze, którzy odnieśli pierwsze od ponad dwóch miesięcy zwycięstwo.
- Myślę, że nie ma co dużo mówić o tym spotkaniu. Przegrana prawie 30 punktami, w każdym praktycznie elemencie byliśmy gorsi. Start zasłużenie wygrał to spotkanie, także gratuluję - powiedział po meczu Łukasz Wiśniewski

Kotwica do Starogardu Gdańskiego przyjechała osłabiona brakiem Wojciecha Złotego i Piotra Niedźwiedzkiego i z bagażem dwunastu wyjazdowych porażek z rzędu. Tylko około ośmiu minut mogli mieć nadzieje sympatycy Czarodziei z wydm na przełamanie tej negatywnej statystki. Gości złudzeń pozbawił zabójczo skuteczny Ben McCauley, który w pierwszej kwarcie zdobył aż szesnaście oczek (dwadzieścia w całym spotkaniu). W następnych odsłonach gospodarze umiejętnie kontrolowali przebieg spotkania minimalnie powiększając swoją przewagę i ostatecznie wygrywając siedemnastoma punktami i zrobili kolejny krok ku play-offom.

Załamany po meczu był Mariusz Karol - trener Kotwicy:
- Niektórzy moi zawodnicy wyglądają tak jakby zakończył już się sezon, a przecież pozostał jeszcze miesiąc. Muszę coś z tym zrobić, bo tak się nie da grać.

Obydwie ekipy zrehabilitować będą mogły się już w sobotę, kiedy to wymienią się rywalami.

Start Gdynia - AZS Koszalin 81:54 (17:7, 19:17, 23:17, 22:13)

Start: Grzegorz Mordzak 19, Tomasz Andrzejewski 11, Michał Jankowski 11, Robert Rothbart 10, Marcin Malczyk 7, Maciej Kucharek 6, Tomasz Wojdyła 5, Patryk Pełka 5, Jarosław Mokros 3, Sebastian Kowalczyk 2, Jakub Pietkiewicz 2.

AZS Koszalin: Paweł Leończyk 14, Sek Henry 13, Darrell Harris 9, Łukasz Wiśniewski 6, Artur Mielczarek 5, Bartłomiej Wołoszyn 5, Rob Jones 2, Igor Milicic 0.

Polpharma Starogard Gd. - Kotwica Kołobrzeg 86:69 (27:20, 20:18, 19:16, 20:15)

Polpharma: Ben McCauley 20, Uros Mirkovic 13, Bartosz Sarzało 11, Jawan Carter 9, Aleksander Lichodzijewski 9, Kacper Radwański 8, Michael Hicks 6, Łukasz Majewski 5, Martynas Andriuskevicius 3, Filip Rajkowski 2, Szymon Radomski 0

Kotwica: Sean Mosley 19, Grzegorz Arabas 13, Jessie Sapp 10, Demetrius Brown 7, Ty Walker 6, Łukasz Wichniarz 5, Jarosław Zyskowski 4, Corey Jefferson 2, Rafał Rajewicz 2, Piotr Żołnierczuk 1, Marko Djuric 0.
ďż˝rďż˝dďż˝o: Sportowe Fakty / własne

relacjďż˝ dodaďż˝: pszczolek

Polska Liga Koszykówki EtapII(7-12) (2012/2013)