Portowcy gromią Niebieskich
autor: Krzysztof Cichomski Młoda Pogoń Szczecin pokonała na własnym boisku Ruch Chorzów. Portowcy efektownym 5:0 przerwali serię ośmiu z rzędu spotkań bez zwycięstwa. W zespole nie zabrakło graczy z pierwszej drużyny. W niedzielnym meczu wystąpili m.in.: Przemysław Pietruszka, Radosław Wiśniewski (na zdjęciu) czy Robert Kolendowicz. Dzięki wygranej Pogoń awansowała na dziesiąte miejsce w lidze.
Strzelanie w niedzielnym meczu rozpoczął w 18 minucie Przemysław Pietruszka, który strzałem z rzutu wolnego zaskoczył Jakuba Kosiorka. Drugą bramkę dla Portowców zdobył strzałem z dystansu Sebastian Rudol. Portowcy wyraźnie dominowali, a w 25 minucie mogło być już 3:0. Rzut karny egzekwowany przez Mateusza Sobolczyka, obronił jednak golkiper Ruchu. Przed przerwą Sebastian Murawski precyzyjnym uderzeniem zza pola karnego zdobył trzecią bramkę dla Pogoni.

Tempo spotkania po przerwie spadło. W 56 minucie na 4:0 podwyższył Robert Kolendowicz. Chorzowianie także mieli swoje okazje. Sytuacje zmarnowali jednak Patryk ChebaPatryk Stefański. W 81 minucie wynik meczu ustalił Rafał Gutowski.

Pogoń: Fabiniak - Sobolczyk (75' Żmija), Hernani (46' Krzywicki), Murawski, Pietruszka (46' Kolendowicz) - Wiśniewski (46' Kapelusz), Rudol, Golla (65' Bednarski), Kort, Gutowski - Neumann (55' Paczuk)