Młodzi na odwrót
autor: aszef Podopiecznych Macieja Mateńki ostatnio źle naśladują zawodnicy Artura Skowronka. Młodzi Portowcy podobnie jak w poprzedniej kolejce wygrali 2:0. Pierwszy zespół także po raz drugi przegrał 2:0. Dzięki wygranej nad Wisłą Kraków, szczecinianie awansowali na siódme miejsce w lidze. W zespole wystąpiło czterech graczy z rocznika 1997. - Jestem dumny z zespołu. Dziś zagraliśmy najmłodszym składem w historii rozgrywek Młodej Ekstraklasy. Każdy zagrał jak profesor. Słowa uznania dla trenera Piotra Łęczyńskiego, który na co dzień prowadzi zajęcia z grupą, z rocznika 1997 - powiedział po meczu Maciej Mateńko.
Portowcy objęli prowadzenie tuż przed przerwą, po bramce Szymona Kapelusza. Dzień wcześniej młody gracz Pogoni rozegrał ponad dwadzieścia minut w meczu rezerw. Asystę przy jego trafieniu zaliczył Pawła Marczuk, jeden z przedstawicieli rocznika 1997. Drugą bramkę Portowcy strzelili po przerwie. W 64 minucie z rzutu karnego trafił Andrzej Kotłowski. Jedenastkę chwilę wcześniej wywalczył Robert Obst.

Pogoń ME: Grzegorz Otocki - Paweł Marczuk (75' Patryk Adamczuk), Sebastian Murawski, Mateusz Kosacki, Filip Łaźniowski (46' Karol Izdebski) - Andrzej Kotłowski, Robert Obst (70' Jakub Okuszko), Krystian Peda, Marcin Gałkowski, Szymon Kapelusz (70' Patryk Bednarski) - Kamil Zieliński (46' Patryk Paczuk)

2:0 - 70' - Andrzej Kotłowski (karny)
Pogoń ME: Grzegorz Otocki – Paweł Marczuk (75' Patryk Adamczuk), Sebastian Murawski, Mateusz Kosacki, Filip Łaźniowski (46' Karol Izdebski) – Andrzej Kotłowski, Robert Obst (70' Jakub Okuszko), Krystian Peda, Marcin Gałkowski, Szymon Kapelusz (70' Patryk Bednarski) – Kamil Zieliński (46' Patryk Paczuk).

Wisła ME: Gerard Bieszczad - Kamil Moskal (46' Grzegorz Gulczyński), Damian Lepiarz, Piotr Żemło (46' Jakub Bartosz), Bartłomiej Kolanko (85' Tomasz Gniadek), Alan Uryga, Dawid Kamiński, Damian Buras, Jakub Pułka, Piotr Karłowicz (75' Dominik Kościelak), Gracjan Straus (46' Hubert Tomalski).

żółte kartki: Marczuk '20, Gałkowski '63, Adamczuk '90+3 (Pogoń) / Lepiarz '42, Tomalski '68 (Wisła). sędzia: Piotr Łęgosz (Włocławek).

Dane pomógł uzupełnić: baaru - dziękujemy