Wicher zawieje w Suchaniu?
Już w najbliższą sobotę, 11 maja o godzinie 16:00 na boisku w Suchaniu wybiegną piłkarze miejscowego Orkana oraz Wichra Przelewice. Obie drużyny będą walczyły o kolejne 3 punkty w klasie okręgowej. Drużyna Orkana zajmuje 13 pozycję w ligowej tabeli. Orkan wygrał pięć spotkań, sześć zremisował i dziesięciokrotnie schodził z placu gry jako zespół pokonany. Taki bilans ligowych bojów pozwolił uzbierać 21 punktów. Jesienią i wiosną lepiej radzili sobie piłkarze Wichra Przelewice. Drużyna z Przelewic zdobyła 34 „oczka” - dziewięć wygrane, siedem remisów i pięć poniesionych porażek.
Pierwszy pojedynek pomiędzy zespołami zakończył się zwycięstwem Wichra 4:3. W 35. minucie na prowadzenie wyszli goście z Suchania, a na listę strzelców wpisał się Emil Świderski. Gospodarze zdołali wyrównać w ostatnich minutach pierwszej połowy meczu, a ze zdobytej bramki mógł cieszyć się Starzyński Maciej. Na odpowiedź 'żółto-niebieskich' długo nie trzeba było czekać, już minutę później Orkan ponownie obejmuje prowadzenie za sprawą bramki Kamila Ważnego. Wynikiem 1:2 zakończyła się pierwsza połowa.

Druga połowa zaczęła się od ataków zawodników z Przelewic którzy już 4 minuty po wznowieniu gry doprowadzają do remisu za sprawą Kordiana Ziajki. Ku zdumieniu miejscowych kibiców Orkan powtórzył sytuacje z pierwszej połowy i znowu minutę po stracie bramki Orkan wychodzi na prowadzenie po dobrze wykonanym rzucie karnym przez Łukasza Walusa. Nikt z kibiców nie spodziewał się aż tylu bramek, lecz to nie był koniec już w 57 minucie mieliśmy znowu remis za sprawą Kordiana Zjajki, który po raz drugi wpisuje się na listę strzelców. Gdy od ponad 20 minut nic specjalnego się nie działo na boisku w 80 minucie drużyna Wichra wychodzi na prowadzenie po bramce Pawła Antkiewicza.Po stracie tej bramki Orkan próbował wyrównać ale grając w osłabieniu nie zdołali wyrównać .

Mecz zakończył się wygrana gospodarzy 4:3.

W porównaniu z jesiennym pojedynkiem w drużynie z Suchania nie zobaczymy kilku zawodników. W rewanżowym meczu nie zagra na pewno Mateusz Bareja, który z powodu spraw osobistych nie może kontynuować gry w Orkanie. Ponadto w meczu z Wichrem nie zagra Andrzej Wójcik, Krystian Wójcik, Ważny Kamil. Okres przygotowawczy do rundy wiosennej przyniósł na szczęście kilka obiecujących wzmocnień. Najpoważniejszym wydaje się być Robert Owsianko, który w poprzednim sezonie grał w drużynie z Mierzyna w której to barwach został krolem strzelcow ubiegłego sezonu 'okregowki-północnej'. Dodatkowo szeregi Orkana wzmocnił Krzysztof Obolewicz grający na pozycji prawego obrońcy i Krzysztof Szafraniec, który wrócił z misji pokojowej i będzie do dyspozycji trenera w najbliższym meczu.Po kontuzji do zdrowia powrócił również Marcin Swiderski ,którego występ w poprzedni weekend w rezerwach Orkana pokazał iż piłkarz ten jest dobrze przygotowany a po kontuzji niema śladu. Oczywiście chyba największym faktem odnotowania w kwestii powrotow do klubu jest fakt iż po meczu z Bierzwnikiem do dymisji podał się ówczesny trener Andrzej Kierek .....a jego miejsce na początku tygodnia zajął dobrze znany w Suchaniu i powiecie stargardzkim Roman Reszczynski

Zarówno zespół Orkana, jak i Wichra bilans ostatnich 5 spotkań mają taki sam zwycięstwo, dwa remisy i dwie porażki. Zawodnicy z Suchania w ostatnim spotkaniu przegrali z Orłem Bierzwnik 2:3. Tymczasem zespół Wichra przegrał z Gavią Choszczno 1:2. Patrząc w ligową tabelę wydaje się, że faworytem tego spotkania jest Wicher. Jednak każdy kibic futbolu wie, że piłka nożna jest nieobliczalnym sportem i wszystko jest możliwe, a mecze pomiędzy obydwoma klubami zawsze stoją na wysokim jak na te ligę poziomie . Miejmy nadzieję, że mecz ten zostanie rozegrany do czego przyzwyczaili nas już kibice i piłkarze obydwu klubów w przyjaznej atmosferze. Niech wygra lepszy.

relacjďż˝ dodaďż˝: Giallorossi

Klasa Okręgowa - gr. Szczecin Płd. (2012/2013)
Orkan Suchań Wicher Przelewice
2 1
11-05-2013 16:00
0:1 - Antkiewicz Robert
1:1 - Szubert Grzegorz
2:1 - Walus Łukasz
Wicher: M. Duk – D. Piotrowski, D. Urbański (C), D. Bil, D. Kustra – M. Kustra, M. Turtoń, M. Starzyński, P. Antkiewicz, T. Ziajka - R. Antkiewicz

żółte kartki: Piotrowski, D. Kustra, P. Antkiewicz. sędzia: Nagadowski Lewandowski R. Skwirut

Dane pomogli uzupełnić: slawek3300, KaMiLuS - dziękujemy