Zero-czwórka gra dalej w Halowym Pucharze Polski
autor: mirekpogon04W meczu 1/8 finału Halowego Pucharu Polski Portowcy wyeliminowali 'Akademików' z Warszawy, pokonując ich w stołecznej hali przy ul. Banacha 6:2. Trzy gole dla Pogoni '04 zdobył Marcin Mikołajewicz. Liderujący Futsal Ekstraklasie szczecinianie byli zdecydowanym faworytem starcia z 5. zespołem I ligi. Po pierwszej połowie zapachniało jednak niespodzianką, bo AZS schodził do szatni z prowadzeniem 1:0 po bramce Grzegorza Ocha. W drugiej połowie trener Gerard Juszczak wpuścił na parkiet swoje najgroźniejsze strzelby i Portowcy rozpoczęli odrabianie strat. Pomiędzy 29. a 30. minutą gry 'zero-czwórka' ukłuła trzykrotnie. Najpierw wyrównującego gola zdobył Ricardo, a potem dwa razy trafiał Marcin Mikołajewicz.
Na nieco ponad 4 minuty przed końcem meczu trener gospodarzy zdecydował się wycofać bramkarza. Grając w przewadze, 'Akademicy' stracili kolejne 3 gole. W końcówce spotkania dla Pogoni '04 trafiali Douglas, Mikołajewicz i Maciej Wołoszyn.

Tuż przed końcową syreną gola na otarcie łez zdobył Maciej Piwowarczyk i mecz zakończył się wynikiem 2:6. Dzięki wygranej podopieczni Juszczaka zapewnili sobie awans do 1/4 HPP, czyli powtórzyli wynik sprzed roku.

P04 pokonała tym samym drugi AZS w przeciągu 4 dni. Za nami wygrane w Katowicach (liga) i Warszawie (HPP). Liczymy na kontynuację dobrej passy w sobotę, kiedy do Szczecina na starcie w ramach 19. kolejki Futsal Ekstraklasy przyjedzie AZS UG Gdańsk.

1/8 HPP 2012/13: AZS UW Warszawa - Pogoń '04 Szczecin 2:6 (1:0)

Bramki: AZS: Och (11.), Piwowarczyk (40.). P04: Ricardo (29.), Mikołajewicz (trzy - 30., 30. i 38.), Douglas (37.), Wołoszyn (40.).

Pogoń 04: Koszmider - Ricardo, Douglas, K. Żebrowski, Ł. Żebrowski, Krzyżanowicz, Bogucki, Jurczak, Wołoszyn, Mikołajewicz.
ďż˝rďż˝dďż˝o: pogon04.szczecin.pl/Mateusz Brzeźniak