Zwycięstwo w ostatnim sparingu
autor: M. Dorosz Już za tydzień Flota Świnoujście uda się do Grudziądza na pierwszy ligowy mecz wiosną. Dziś w ostatnim spotkaniu testowym Wyspiarze ograli Energetyka Gryfino 1:0. Trener Dominik Nowak od pierwszych minut postawił głównie na graczy, którzy w meczu ze Śląskiem byli rezerwowymi. Piłkarze Floty wyraźnie dominowali nad trzecioligowcem, który także kilka razy zdołał zagrozić bramce gospodarzy. W pierwszej części najbliżej zdobycia gola dla Floty był Piotr Kieruzel.
Główkę defensora Wyspiarzy z pomocą poprzeczki wybronił Damian Zięba. Aktywny z przodu był także Charles Uchenna Nwaogu, który raził nieskutecznością. Na początku drugiej połowy kilka groźnych ataków przeprowadzili piłkarze z Gryfina. Ze strzałami Przemysława Brzeziańskiego czy Roberta Sieranta dobrze radził sobie jednak ich były kolega, a obecnie bramkarz Floty, Łukasz Kupczanko. W 63 minucie Świnoujścianie objęli prowadzenie. Dośrodkowanie Mateusza Szałka z rzutu rożnego przedłużył Sebastian Olszar, a piłkę głową do bramki skierował Sebastian Zalepa. Świnoujścianie stworzyli sobie jeszcze kilka okazji, ale nie podwyższyli prowadzenia. W końcówce remis gościom mógł uratować Przemysław Brzeziański, który spudłował w dobrej sytuacji.

relacjďż˝ dodaďż˝: royal447