GKS Bełchatów pokonany. Hattrick Mysiaka
autor: M. DoroszBardzo ciekawy mecz rozegrali dziś piłkarze Floty Świnoujście. Na zgrupowaniu w Rybniku koło Kamienia pokonali 4:3 ekstraklasowy GKS Bełchatów, choć przegrywali już 1:3. Trenerzy obu zespołów umówili się, że spotkanie będzie trwało 4 x 30 minut. Trener Floty Dominik Nowak zagrał jednym składem 90 minut, a na ostatnie 30 minut weszli zmiennicy. Jednak wynik do 90 minuty w ostatnich 30 minutach nie uległ już zmianie. Po pierwszej kwarcie było 0:0. Prowadzenie dla Floty na początku drugiej kwarty zdobył głową Maciej Mysiak (bohater meczu), który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego Mateusza Szałka.
W 41 minucie po rzucie wolnym wykonanym przez Kamila Wacławczyka głową wyrównał Seweryn Michalski. A potem były dwa karne dla GKS podyktowane za faule na Bartłomieju Bartosiaku i Mateuszu Maku. Mak i Łukasz Madej zamienili je na gole i było 3:1 dla GKS. Flota jednak pokazała wielką wolę walki i w trzeciej kwarcie odwróciła losy meczu. Najpierw Mysiak po asyście Sebastiana Olszara znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem GKS i nie zmarnował okazji. Na 3:3 wyrównał oczywiście ysiak, który głową wykorzystał dośrodkowanie Marka Opałacza. Zwycięską bramkę zdobył Olszar. - Kiedy ostatnio zdobyłem trzy gole w meczu? - zastanawiał się po
spotkaniu Mysiak. - Chyba od czasów, gdy miałem 18, 19 lat ta sztuka mi się nie udała. Był to trzeci sparing Floty z zespołem ekstraklasy. Wcześniej Wyspiarze zremisowali 1:1 z Pogonią Szczecin oraz pokonali 2:1 Lecha Poznań.

Flota Świnoujście - GKS Bełchatów 4:3 (0:0, 1:3, 3:0, 0:0)
Bramki: Mysiak 3 (34, 65, 71), Olszar (86) - Michalski (41), Mak
(45-karny), Madej (55-karny)

Flota: Kasprzik (91 Kupczanko) - Jasiński (91 Wrzesień), Stasiak (91 Udarević), Zalepa (105 Mysiak), Opałacz (91 Śpiączka), Mysiak (91 Kieruzel), Szałek (91 Niewiada), Olszar (91 Gilewicz), Bodziony (91 Arifović), Niedziela (91 Nnamani), Aleksander (91 Nwaogu).

Sparingi (2012/2013)
Flota Świnoujście GKS Bełchatów
4 3
08-02-2013 15:00
miejsce: Kamień Śląski
Mecz podzielono na 4 kwarty po 30 minut
bramki: Maciej Mysiak 3, Sebastian Olszar (Flota)/ Seweryn Michalski, Mateusz Mak (k), Łukasz Madej (k) (GKS)
Flota: Grzegorz Kasprzik (91 Łukasz Kupczanko), Radosław Jasiński (91 Mateusz Wrzesień), Michał Stasiak (91' Ivan Udarević), Sebastian Zalepa, Marek Opałacz (91' Bartosz Śpiączka), Maciej Mysiak (91' Piotr Kieruzel), Mateusz Szałek (91' Marek Niewiada), Sebastian Olszar (91' Konrad Gilewicz), Krzysztof Bodziony (91' Ensar Arifović), Bartłomiej Niedziela (91' Christian Ndubuisi Nnamani), Arkadiusz Aleksander (91' Charles Uchenna Nwaogu)

GKS Bełchatów: (skład wyjściowy) Emilijus Zubas - Adrian Basta, Seweryn Michalski, Maciej Wilusz, Rafał Kosznik - Mateusz Mak, Patryk Rachwał, Piotr Witasik, Kamil Wacławczyk, Łukasz Madej - Bartłomiej Bartosiak.

Dane pomógł uzupełnić: Bengoro - dziękujemy

GKS Bełchatów pokonany. Hattrick Mysiaka (Bengoro)