Cztery bramki Magdzińskiego. Wygrana Gwardii
autor: Crash Gwardia Koszalin przerwała serię trzech porażek z rzędu. W sobotę rozgromiła w Słupsku miejscowego Gryfa 6:1. Przed tym pojedynkiem oba zespoły potrzebowały wygranej, słupszczanie zamykają ligową tabelę, a przyjezdni chcieli przerwać złą passę. Wynik meczu otworzył Jacek Magdziński, który wykorzystał podanie Szymona Stanowskiego i z bliska pokonał bramkarza Gryfa. Podopieczni Wojciecha Megiera mogli podwyższyć prowadzenie, udało się to dopiero pod koniec pierwszej połowy. Dośrodkowanie z lewej strony boiska wykorzystał Magdziński i o 45 minutach Gryf przegrywał z Gwardią 0:2.
W drugiej połowie meczu miejscowi po bramce Artura Wódkiewicza słupszczanie zdobyli kontaktową bramkę. Wydawało się, że gospodarze pójdą za ciosem, lecz przyjezdni za sprawą Damiana Miętka podwyższyli prowadzenie, ten sam zawodnik w 70 minucie zdobył drugiego gola i koszalinianie prowadzili 4:1.

Na kolejne trafienia trzeba było czekać do końca spotkania. Najpierw Wójcik wybronił mocny strzał Tsubasy Nishiego, ale następnie był już bezradny. W ostatnich chwilach meczu Jacek Magdziński strzelił dwie bramki. W środę, 15 maja o 17:00 Gwardia Koszalin w zaległym spotkaniu zmierzy się z Koralem Dębnica.

0:1 - 5' - Magdziński
0:2 - 45' - Magdziński
1:2 - 51' - Wódkiewicz
1:3 - 53' - Miętek
1:4 - 70' - Miętek
1:5 - 89' - Magdziński
1:6 - 90' - Magdziński

Gryf: Wójcik - K.Klawikowski, Szutenberg, Dworacki (63 Michalak), K.Oblizajek, Sidor (46 Ciemniewski), Marciniak (66 Bondara), Świdziński, S.Schulz (77 D.Mikulski), Piechowski, A.Wódkiewicz.

Gwardia: Rzepecki - Rokicki, Dondera, Stanowski, D.Wojciechowski, Morawski (46 Uelder Barbosa), Shibusawa (77 Nishi), Nowacki (81 Trietjak), Poczobut, D.Miętek (75 Sydoruk), Magdziński.