Rusza Pajo Cup
autor: paulaJak co roku Olimpia Szczecin zaprasza na Halowy Turniej Piłki Nożnej Kobiet „Pajo Cup 2013”,który jest imprezą sportową organizowaną z okazji dnia kobiet oraz urodzin prezesa klubu Macieja Buryty, skierowaną do żeńskich drużyn piłki nożnej. To już VIII edycja turnieju, który jest także okazją do promocji piłki nożnej kobiet wśród mieszkańców Szczecina, integracji klubów zajmujących się szkoleniem i pracą z dziewczętami oraz promocji sportu osób niepełnosprawnych. Zawody rozgrywane będą w Hali SP 35 ul. Świętoborzyców w Szczecinie.
W turnieju wezmą udział drużyny zaproszone przez organizatorów. W tegorocznej edycji będzie to osiem zespołów z Polski. Drużyny pierwszego dnia zagrają systemem „każdy z każdym” w grupie wstępnej, następnie, drugiego dnia, już w fazie pucharowej zostanie wyłoniony zwycięzca. Na koniec przewidziany jest tradycyjny mecz niespodzianka.
Mecz turniejowe trwać będą w grupie wstępnej 10 minut. W fazie pucharowej 14 minut (2x7). Finał - 20 minut (2x10). W fazie grupowej zespoły toczą bój systemem każdy
z każdym, ustalając po rundzie zasadniczej klasyfikację przed play- ofami. Do finałowej fazy rozgrywek trafiają wszystkie zespoły z fazy grupowej. O kolejności w grupie decydują kolejno: ilość zdobytych punktów, bilans bramek, większa ilość strzelonych bramek, bezpośredni pojedynek, dodatkowe rzuty karne. Rozstawienie zespołów w fazie finałowej nastąpi na podstawie uzyskanych miejsc we wstępnej fazie grupowej. Dzięki temu w ćwierćfinałach zespoły zagrają w następujący sposób: 1-8, 2-7, 3-6, 4-5. W fazie finałowej mecze rozgrywane będą systemem pucharowym, z tym że przegrywający rozegra dodatkowe mecze w celu wyłonienia miejsc od 5 do 8. W przypadku remisu rozgrywane będą po trzy serie rzutów karnych wykonywane ze środka boiska 1:1.

Pierwsze spotkanie Olimpia I Szczecin - Stilon Gorzów w sobotę o 11:00.
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne/Olimpia Szczecin

relacjďż˝ dodaďż˝: paulinus