Pogoń ogrywa Chorwatów
Od zwycięstwa Portowcy rozpoczęli zgrupowanie w Turcji. Podopieczni Artura Skowronka pokonali Slaven Belupo 2:0. Wynik spotkania szczecinianie ustalili w pierwszej połowie meczu. W 13 minucie podanie Adriana Budki wykorzystał Peter Hricko, który silnym strzałem umieścił piłkę w okienku bramki Chorwatów. Kwadrans później gola zdobył Maciej Dąbrowski. Defensor Pogoni popisał się celną główką i z bliskiej odległości pokonał Silvio Rodicia.
W drugiej części spotkania Chorwaci odważniej zaatakowali Portowców. Bliski zdobycia kontaktowej bramki był Dejan Glavica, który w 58 minucie celnie główkował na bramkę Pogoni. Po stronie szczecinian sytuację sam na sam zmarnował Takuya Murayama. W 74 minucie Slaven stworzył sobie najlepszą okazję do zdobycia gola. Po podaniu Alena Marasa w poprzeczkę trafił Jurica Pranjić.

Sparingi (2012/2013)
Pogoń Szczecin Slaven Belupo
2 0
30-01-2013 16:00
1:0 - 13' - Peter Hricko
2:0 - 28' - Maciej Dąbrowski
Pogoń: (I połowa): Dusan Pernis - Peter Hricko, Hernani, Maciej Dąbrowski (30' Emil Noll), Mateusz Lewandowski - Adrian Budka, Takafumi Akahoshi, Wojciech Golla, Adam Frączczak - Mouhamadou Traore, Tomasz Chałas
(II połowa): Radosław Janukiewicz - Sebastian Rudol, Hernani (60' Maciej Dąbrowski), Emil Noll, Przemysław Pietruszka - Takuya Murayama, Bartosz Ława, Edi Andradina, Mateusz Wilk, Robert Kolendowicz - Donald Djousse

Slaven: Silvio Rodić (46' Tomislav Pelin), Vedran Purić, Elvis Kokalović, Jurica Pranjić (85' Matej Senić), Alen Maras, Dario Čanađija (80' Filip Takač), Stjepan Geng, Nikola Rak (60' Juraj Maretić), Davor Vugrinec (60' Petar Brlek), Dejan Glavica (85' Tucaković), Enes Novinić (60' Mario Jelavić).

Dane pomogli uzupełnić: royal447, Bengoro - dziękujemy