W Niechorzu i Pobierowie bez porażki
Piłkarze Pogoni Szczecin rozegrali dzisiaj dwa spotkania sparingowe. W Niechorzu Portowcy ograli Kotwicę Kołobrzeg, a w Pobierowie zremisowali z Arką. Trzecioligowa Kotwica nie nawiązała do sobotniego wyniku Błękitnych i przegrała z Pogonią 4:1. Drugiego sparingowego rywala Portowcy poznali dzisiaj. Pierwszoligowa Arka zawiesiła poprzeczkę wyżej i zremisowała ze szczecinianami 2:2. Przed zespołem Artura Skowronka zgrupowanie w Turcji i sparingi z zagranicznymi rywalami m.in. z Jiangsu Sainty - aktualnym wicemistrzem Chin.
Pogoń - Kotwica 4:1 (1:1)

W meczu z Kotwicą, Portowcy szybko objęli prowadzenie. Po ataku skrzydłem, szczecinianie wykorzystali błąd defensywy rywali. Bartosz Ława podał piłkę do Takafumiego Akahoshiego, a Japończyk mając przed sobą tylko bramkarza pewnie umieścił piłkę w bramce. Zespół Kotwicy niespodziewanie szybko wyrównał. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Portowcy nie przypilnowali Pawła Włodarczewskiego. Napastnik kołobrzeżan popisał się celną główką i pokonał Krystiana Rudnickiego. W drugiej połowie szczecinianie objęli prowadzenie w 55 minucie. Donald Djousse wykorzystał podanie Adama Frączczaka i efektownym strzałem w długi róg zdobył bramkę. Na 3:1 podwyższył Rafał Gutowski, który przyjął piłkę na klatkę piersiową i uderzeniem z powietrza zaskoczył Łukasza Krymowskiego. Wynik meczu ustalił Adam Frączczak strzałem głową. Po chwili ten sam piłkarz mógł zdobyć piątą bramkę, ale trafił tylko w poprzeczkę.

Pogoń - Arka 2:2 (1:1)

Drugi sparing, podobnie jak pierwszy szczecinianie rozpoczęli od mocnego uderzenia. W 5 minucie gola zdobył Maksymilian Rogalski, wykorzystując podanie Tomasza Chałasa. Kolejne bramki kibice zobaczyli dopiero po godzinie gry. Po przerwie sytuacje sam na sam z bramkarzem Pogoni zmarnowali Daisuke ShibusawaJanusz Surdykowski. W 63 minucie błąd Radosława Janukiewicza wykorzystał Dariusz Formella. Bramkarz Pogoni wypuścił piłkę z rąk, a młody piłkarz Arki umieścił ją w pustej bramce. Portowcy odpowiedzieli od razu. Podanie Szymona Kapelusza na bramkę zamienił Mouhamadou Traore. W 70 minucie sędzia podyktował rzut karny dla gdynian po faulu na Łukaszu Zwolińskim. Jedenastkę pewnie egzekwował Marcus Vinicius. Dziesięć minut później z rzutu wolnego w słupek trafił Przemysław Pietruszka.

4:1 - 85' - Adam Frączczak
Pogoń: 1. Krystian Rudnicki - 9. Adam Frączczak, 3. Maciej Dąbrowski, 25. Sebastian Rudol, 2. Rafał Gutowski, 16. Adrian Budka, 27. Takafumi Akahoshi, 20. Bartosz Ława, 26. Mateusz Wilk, 28. Mateusz Lewandowski, 29. Norbert Neumann (46' 10. Donald Djousse)

Kotwica Kołobrzeg: Łukasz Krymowski - Łukasz Cebulski, Jakub Poznański, Ołeksandr Żdanow, Kacper Chruściński, Patryk Pietras (46 zawodnik testowany I), Tomasz Parzy, Tomasz Rydzak (46 Adrian Machula), Patryk Skórecki (46 zawodnik testowany II), Paweł Włodarczewski (46 zawodnik testowany III), zawodnik testowany IV.

Dane pomogli uzupełnić: royal447, Rolnik2012, Bengoro, royal447 - dziękujemy

W Niechorzu i Pobierowie bez porażki (royal447)