Dobry prognostyk
autor: tasia Już w najbliższy piątek Portowcy udadzą się na ligowy mecz do Lubina. Przed startem rundy rewanżowej Duma Pomorza we Wronkach ograła Lecha Poznań 1:0. Jedyną bramkę w meczu zdobył Edi Andradina. W 27 minucie z rzutu rożnego piłkę w pole karne dośrodkował Takafumi Akahoshi. W szesnastce Łukasz Trałka przewrócił Emila Nolla i sędzia wskazał na jedenasty metr. Z tego miejsca piłkę w bramce pewnie umieścił Edi Andradina. Po chwili obrona Lecha popełniła błąd, który mógł wykorzystać Robert Kolendowicz.
Kebba Ceesay przepuścił piłkę, ale strzał z pierwszej piłki pomocnika Pogoni pewnie obronił Jasmin Burić. Kolejorz odpowiedział dwoma dobrymi akcjami. Najpierw Kasper Hamalainen z trudnej pozycji oddał za lekki strzał na bramkę Portowców, a następnie Mateusz Możdżeń fatalnie spudłował z szesnastego metra.

W 49 minucie w pole karne Pogoni wpadł rozpędzony Gergo Lovrencsics, którego strzał w długi róg okazał się minimalnie niecelny. Kilka minut później wyczyn Węgra skopiował Bartosz Ślusarski, który przestrzelił strzelając z powietrza. Szczecinianie mogli zdobyć drugą bramkę po błędzie defensywy Kolejorza. W dobrej sytuacji znalazł się Adam Frączczak, który za mocno odchylił się przy strzale. W 78 minucie czerwoną kartkę za faul obejrzał Emil Noll, jednak jego koledzy zdołali utrzymać prowadzenie do końca meczu.