Lech pokonany
autor: BengoroW sparingowym meczu Flota Świnoujście pokonała we Wronkach wicelidera ekstraklasy, Lecha Poznań. Piłkarze Floty potwierdzają, że są na bardzo dobrej drodze do ekstraklasy. Prowadzenie dla Floty zdobył Sebastian Olszar. Wykorzystał błąd doświadczonego obrońcy Lecha Ivana Djurdjevicia, wbiegł w pole karne i strzałem z około 15 metrów pokonał bramkarza Krzysztofa Kotorowskiego. Wyspiarze krótko cieszyli się z prowadzenia, gdyż minutę później wyrównał reprezentant Polski Rafał Murawski. Po indywidualnym błędzie jednego z piłkarzy Floty i zagraniu Piotra Reissa strzelał Mateusz Możdżeń. Grzegorz Kasprzik zdołał odbić silny strzał, lecz przy dobitce Murawskiego był bezradny.
Gol nie podłamał jednak świnoujskich piłkarzy. Mecz toczony był w szybkim tempie i mógł się podobać. Na bramkę Lecha strzelał młody Konrad Gilewicz, Kolejorz też miał sytuacje. W 27 minucie było już 2:1 dla Floty. Były piłkarz Lecha Mateusz Szałek
przejął piłkę, pognał prawym skrzydłem, wpadł w pole karne i gdy większość spodziewała się podania Szałek strzelił w krótki róg. I zaskoczył Kotorowskiego.
Potem kilka razy zrobiło się niebezpiecznie w polu karnym Floty, ale Maciej Mysiak i Marek Niewiada zażegnali niebezpieczeństwo. Do przerwy wynik już się nie zmienił. W drugiej połowie Flota nastawiła się na kontry. W 69 minucie mogło być 2:2, gdyż interweniujący poza polem karnym Kasprzik minął się z piłką. Na szczęście Aleksandar Tonev nie zdołał dogonić futbolówki, która minęła końcową linię boiska. Potem na 3:1 mogła podwyższyć Flota. Jednak Charlesowi Nwaogu i Ensarowi Arifoviciowi zabrakło trochę szczęścia. W 90 minucie zwycięstwo uratował Kasprzik, który obronił strzał