Ćwierćfinał PP nie dla Pogoni Baltica
autor: Magdalena Grzeszkowiak /maggi/Po raz kolejny nie udała się wyprawa szczecińskich szczypiornistek do Elbląga. W meczu, w którym stawką był ćwierćfinał pucharu Polski lepszy okazał się miejscowy Start, który wygrał całe spotkanie 38:31, prowadząc już do przerwy różnicą 6 trafień (21:15). Uczciwie należy przyznać, że pierwsze 20 minut nie wyrokowało takiego łatwego zwycięstwa podopiecznych Jerzego Cieplińskiego, które przewagę osiągnęły dopiero pod koniec pierwszej połowy.

Wśród przyjezdnych szansę występu dostały zawodniczki, które ostatnio grywały mniej. Mowa tu m.in. o Aleksandrze Kicińskiej, Paulinie Adamskiej czy Annie Rostankowskiej.

Pierwsze minuty to typowa gra bramka za bramkę. Wynik ciągle oscylował wokół remisu, bądź też z minimalną przewagą jednego z zespołów. W 21 minucie po rzucie Sylwii Piontke na tablicy świetlnej pojawił się wynik 13:12. Natychmiast o przerwę poprosił szkoleniowiec Startu. Efekt przyniosło to doskonały, bowiem od tego momentu na parkiecie szalały już tylko elblążanki. Efekt: 6-bramkowa przewaga do przerwy.

Po zmianie stron EKS jeszcze powiększył swoje prowadzenie do 8 trafień. Co prawda Pogoń starała się walczyć, a wynik starały się ciągnąć dwie Białorusinki Hanna YashchukNatallia Kuryanovich, ale dobre wrażenie było tylko chwilowe. Gospodynie do końca pilnowały wyniku i to one zeszły z parkietu jako zwyciężczynie, poprawiając bilans wygranych spotkań ze szczeciniankami do sześciu.

Najlepsze zawody wśród miejscowych rozegrały Katarzyna CekałaMonika Aleksandrowicz, które do protokołu pomeczowego wpisały się z 7 trafieniami. Tyle samo goli zaliczyła również Agata Cebula, ale znacznie lepiej spisała się Dorota Jakubowska (na zdj.). Obrotowa Pogoni Baltica do siatki Dzhukevy trafiła aż 6-krotnie.

W sobotę 15 grudnia podopieczne Molskiego czeka znacznie ważniejsze spotkanie - pojedynek z Piotrcovią Piotrków Trybunalski, która znajdują się na przedostatnim miejscu w ligowej stawce drużyn. Dla gospodyń tych zawodów będzie to mecz o życie.

Puchar Polski Piłkarek Ręcznych (2012/2013)
EKS Start Elbląg SPR Pogoń Szczecin
38 31
12-12-2012
Start: Dzhukeva, Kędzierska, Kordunowska - Cekała 7, Aleksandrowicz 7, Janaczek 6, Białoszewska 5, Szymańska 3, Wolska 3, Woronko 2, Jędrzejczyk 2, Pesel 1, Klonowska 1, Jałoszewska 1, Konefał.

Pogoń Baltica: Płaczek, Adamska - Cebula 7, Jakubowska 6, Yashchuk 6, Kuryanovich 3, Agova 2, Huczko 2, Piontke 2, Sabała 1, Kicińska 1, Szymczak 1, Kucharska, Rostankowska, Pasternak, Stachowska.

Dane pomógł uzupełnić: kempes7 - dziękujemy

Ćwierćfinał PP nie dla Pogoni Baltica (kempes7)