Flota znowu bez punktów
autor: M. Dorosz Wyspiarze po raz kolejny w rundzie wiosennej rozczarowali swoich kibiców. Walczący o utrzymanie Stomil Olsztyn wygrał na wyspie Uznam 1:0. Świnoujścianie rozegrali kolejne słabe spotkanie w tym roku. Przebłysk w meczu z Arką Gdynia to za mało, aby realnie pomyśleć o awansie do T-Mobile Ekstraklasy. Stomil po raz kolejny wykazał się dużą determinacją i zdołał ograć faworyta. Olsztynianie są o krok od wyjścia ze strefy spadkowej. W następnej kolejce Wyspiarzy czeka pojedynek z rewelacyjnym wiosną Dolcanem Ząbki.
Przyjezdni szybko mogli wyjść na prowadzenie. Po dośrodkowaniu w pole karne minimalnie chybił Rafał Remisz. Jako następny swoich sił spróbował Grzegorz Lech, którego strzał z pierwszej piłki obronił bramkarz Floty. W 17 minucie Stomil wyszedł na prowadzenie. Z zamieszania pod bramką świnoujścian skorzystał Paweł Piceluk. Groźnie zapowiadające się ataki Wyspiarzy najczęściej kończył się odgwizdaniem spalonego przez arbitra. W pierwszej części Flota ani razu nie trafiła w światło bramki gości.

Po przerwie sygnał do ataku swoim kolegom dał Krzysztof Bodziony. Jego groźny strzał na rzut rożny z kłopotami sparował Piotr Skiba. W 62 minucie okazję na remis zmarnował Sebastian Olszar. Napastnik Floty z bliskiej odległości posłał futbolówkę obok słupka. Wyspiarze potrafili dłużej utrzymać się przy piłce na połowie rywala, ale jak w większości spotkań wiosną nie potrafili stworzyć zagrożenia. W 82 minucie Charles Uchenna Nwaogu po dośrodkowaniu Patryka Fryca trafił tylko w bramkarza gości.

I liga (2012/2013)
Flota Świnoujście Stomil Olsztyn
0 1
27-04-2013 16:30
widzów: 1000
0:1 - Paweł Piceluk 16'
FLOTA: Grzegorz Kasprzik - Michał Stasiak, Ivan Udarević (46' Krzysztof Bodziony), Piotr Kieruzel, Radosław Jasiński, Patryk Fryc, Marek Niewiada (C), Ensar Arifović (63' Charles Nwaogu), Sebastian Olszar, Bartosz Śpiączka (79' Bartłomiej Niedziela), Arkadiusz Aleksander

STOMIL: Piotr Skiba - Janusz Bucholc (46' Andrzej Niewulis), Paweł Baranowski, Rafał Remisz, Kamil Hempel, Łukasz Suchocki (90+2' Michał Glanowski), Łukasz Jegliński, , Paweł Głowacki Grzegorz Lech, Paweł Kaczmarek, Paweł Piceluk (69' Tomasz Strzelec)

żółte kartki: Ivan Udarević, Piotr Kieruzel, Marek Niewiada (Flota)/ Piotr Skiba, Paweł Głowacki, Andrzej Niewulis. (Stomil)

sędzia: Sebastian Tarnowski (główny), Marcin Foremny, Waldemar Socha (asystenci), Andrzej Martynowicz (techniczny)

Dane pomógł uzupełnić: Bengoro - dziękujemy