Horror na Witkiewicza, awans Medyka
autor: meW rozegranym we wtorkowe popołudnie meczu 1/8 finału Pucharu Polski kobiet Olimpia Szczecin dopiero w serii rzutów karnych (5:6) musiała uznać wyższość Medyka Konin, wicelidera Ekstraligi kobiet. Po 90 minutach żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki.
W przedmeczowych zapowiedziach zawodniczki Olimpii zapowiadały walkę na boisku oraz chęć utarcia nosa renomowanemu przeciwnikowi.
Od początku spotkania stroną dyktującą warunki gry na boisku były przyjezdne. W pierwszych dziesięciu minutach dwukrotnie Gawrońska była bliska zdobycia bramki jednak na posterunku była fenomenalnie broniąca tego dnia Watychowicz. Pomiędzy 17 a 20 minutą Medyk zdobył dwie bramki, jednak w obu sytuacjach sędziny dopatrzyły się pozycji spalonych. Dopiero w 25 minucie gospodynie przeprowadziły pierwszą składną akcję, uderzenie Lachman z trudem na rzut rożny wybroniła Szymańska. Dwie minuty później na strzał z 16 metra zdecydowała się Siwek, zmuszając do pokazania swoich umiejętności bramkarkę Medyka. Pięć minut później w dogodnej sytuacji znalazła się Sikora, jednak będąc 8 metrów od bramki strzeżonej przez Watychowicz nie potrafiła zmusić do kapitulacji bramkarki Olimpii. W tej części gry przyjezdne miały jeszcze jedną dogodną sytuację do strzelenia bramki, kiedy to Pajor minimalnie chybiła strzelając głową.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, Medyk przeważał, Olimpia starała się kontratakować. Po jednej z takich kontr w dogodnej sytuacji znalazła się Tarnowska, jednak zamiast uderzać na bramkę Szymańskiej zdecydowała się na podanie, które trafiło pod nogi zawodniczek Medyka. W odpowiedzi Medyk przeprowadził akcję, po której Szwed ratuje Olimpię, wybijając z linii bramkowej piłkę zmierzającą do bramki po strzale Sikory. Kilka minut później Gawrońska trafia w poprzeczkę a tuż przed końcowym gwizdkiem sędzin Watychowicz dwukrotnie wygrywa pojedynki z zawodniczkami Medyka.

Przepisy w przypadku wyniku remisowego mówią, że o awansie do następnej rundy decydują rzuty karne. Te lepiej egzekwowały zawodniczki Medyka i to zespół z Konina w następnej rundzie zmierzy się z Górnikiem Łęczna.

Olimpia Szczecin - Medyk Konin 0:0 rzuty karne 5:6
awans Medyk Konin

Olimpia: Watychowicz - Semczyszyn (83' Okoniewska), Szwed, Kaźmierczak, Pałaszewska, Lachman, Janik, Piotrowska (77' Downarowicz), Tarnowska (65' Falborska), Siwek (60' Kałamaja), Tokarska

Medyk: Szymańska - Balcerzak, Gawrońska, Pajor, Konat (46' Loetitia), Sikora, Slavcheva, Woźniak, Lichtenstein (65' Matysiak), Sałata, Olszańska

żółte kartki: Kaźmierczak (Olimpia), Gawrónska (Medyk)

sędziowała: Katarzyna Lisiecka-Sęk (Wielkopolski ZPN)
�r�d�o: baszi/MKS Olimpia Szczecin

relacjďż˝ dodaďż˝: paulinus