Odrobili straty
autor: crashZawodnicy AZS Koszalin odrobili straty z pierwszego przegranego spotkania w ramach Intermarché Basket Cup, wygrywając z Kotwicą Kołobrzeg 77:61 we własnej hali. Dzięki zwycięstwu nad rywalem zza miedzy koszalinianie awansowali do drugiej rundy fazy wstępnej pucharowych rozgrywek. Czarodzieje w Wydm na początku grali niedbale, gubiąc piłki co druga akcję. Miejscowi jednak nie potrafili wykorzystać błędów przyjezdnych i nie powiększali swojej przewagi. Team prowadzony przez trenera Mrożka gubił się w ofensywie, mimo że obrona akademików nie była tak dobra jak w pierwszym pojedynku rozgrywanym w Kołobrzegu.
Podopieczni trenera Cizmica nie potrafili wykorzystać kłopotów przyjezdnych, trzy razy z rzędu z dystansu rzucał Robinson, sprawiało to, że oglądany mecz nie był ciekawym widowiskiem. W drugiej kwarcie goście nadal mieli problemy w ofensywie, miejscowi zaś radzili sobie lepiej. AZS dzięki duetowi Robinson-Kuebler prowadzili dziewięcioma oczkami i gospodarze poczuli się zbyt pewnie. Wtedy to Zyskowski z Jeffersonem zaczęli odrabiać straty dla Czarodziejów z Wydm.

Przerwa nie przyniosła wielu zmian, koszalinianie prowadzili kilkoma punktami. Dzięki stratom kołobrzeżan akademicy punktowali. Drogę do kosza otwierały podania Skibniewskiego, a do kontr dobrze biegali Kuebler i Robinson. Dzięki trafieniom tego drugiego miejscowi po pięciu minutach trzeciej ćwiartki prowadzili 45:29. Koszykarze prowadzenie przez trenera Cizmica z każdą akcją nabierali pewności siebie, stąd łatwe zdobycze punktowe Wołoszyna i Harrisa. Dzięki akcji 2+1 Wiśniewskiego team grający w hali przy Śniadeckich osiągnął przewagę dwudziestu oczek. Gospodarze środowego pojedynku nabrali wiatru w żagle, a z przyjezdnych schodziło powietrze. Ostatecznie górą był AZS, który wygrał 77:61, odrobił straty z pierwszego spotkania i awansował do drugiej rundy fazy wstępnej pucharowych rozgrywek Intermarché Basket Cup.

Puchar Polski Koszykarzy - PLK (2012/2013)
AZS Koszalin Kotwica Kołobrzeg
77 61
14-11-2012 19:00
(15:9, 18:18, 21:13, 23:21)
W pierwszym meczu 72:82, awans AZS Koszalin.
AZS: Skibniewski 2, Bieg 0, Leończyk 6, Henry 13, Wołoszyn 3, Wiśniewski 7, Śpica 4, Bigus 0, Kuebler 15, Robinson 12, Harris 15, Mielczarek 0

Kotwica: P. Żołnierczuk 0, J. Zyskowski 10, S. Mosley 5, C. Jefferson 9, W. Złoty 3, G. Arabas 3, P. Niedźwiedzki 7, M. Bolden 10, F. Han 1, R. Rajewicz 6, M. Djurić 2, D. Brown 5

Dane pomógł uzupełnić: wiwobut - dziękujemy