Pucharowe derby dla Kotwicy
autor: RobusLesnkRossa W pierwszym pojedynku w ramach Intermarché Basket Cup Kotwica Kołobrzeg pokonała we własne hali AZS Koszalin 82:72. Najlepszym zawodnikiem kołobrzeżan był Grzegorz Arabas, który zdobył 24 punkty, w zespole gości zaś Jeff Robinson, który zdobył 16 oczek. Przyjezdni środowe spotkanie rozpoczęli niemrawie, cztery minuty potrzebowali aby zdobyć pierwsze punkty z gry. Miejscowych warto pochwalić za zbiórki w ataku czy efektowne asysty. Przed końcem pierwszej kwarty Kotwica prowadziła różnicą 18 oczek. Akademicy nie potrafili skutecznie zakończyć akcji, a Czarodziejom z Wydm udawało się z każdej pozycji.
Trener gości, Cizmić w pojedynku tym szukał optymalnego ustawienia, jednak żaden z koszykarzy AZS nie potrafił się odnaleźć na danej pozycji, mimo chęci. Gdy kolejne punkty zdobył Bolden, po trzech minutach kolejnej kwarty akademicy przegrywali 40:20. Zespół z Kołobrzegu wyglądał, jakby to on wygrał ostatnie sobotnie derby.

W trzeciej ćwiartce miejscowi zaliczyli trzy straty z rzędy na początku, z czego goście zdobyli cztery oczka. Wiele problemów miejscowym sprawiała obrona koszalinian. Na pięć minut przed końcem tej odsłony pojedynku goście przegrywali 9 punktami. Zespół z hali Milenium nie potrafił poradzić sobie z defensywą biało-niebieskich. W ataku nie do zatrzymania był Darrell Harris. Jednak podopieczni Tomasza Mrożka nie zamierzali wcale odpuścić w tej rywalizacji. Kolejne punkty Arabasa dały im więcej pewności.

Czwarta kwarta zaczęła się dobrze dla AZS, dzięki trafieniom Henry'ego i  Kueblera przewaga została zmniejszona do ośmiu punktów. Następnie do kosza trafił Mielczarek i koszalinianie przegrywali już tylko 5 oczkami. Niestety po dobrych akcjach ofensywnych przyjezdnych w ich grze nastąpił przestój, którego nie potrafili wykorzystać kołobrzeżanie. Były gracz AZS, Grzegorz Arabas zdobył pięc punktów z rzędu i dzięki temu Kotwica pokonała zespół prowadzony przez trenera Cizmicia 82:72 w pierwszym spotkaniu w ramach Intermarché Basket Cup.

Puchar Polski Koszykarzy - PLK (2012/2013)
Kotwica Kołobrzeg AZS Koszalin
82 72
07-11-2012 19:00
(31:13, 23:22, 10:14, 18:23)
Kotwica: G. Arabas 24 (4), M. Bolden 15 (1), C. Jefferson 10 (2), W. Złoty 8, P. Niedźwiedzki 8, R. Rajewicz 8, J. Zyskowski 7 (1), S. Mosley 2, M. Djurić 0, K. Urban 0, P. Żołnierczuk 0
AZS: Robinson 16 (1), Wiśniewski 11, Harris 10, Henry 7, Sibniewski 6 (2), Wołoszyn 5 (1), Kuebler 5 (1), Mielczarek 5 (1), Leończyk 3, Śpica 2, Biegus 2