Pogrom grodziszczanek
autor: W. Kosowski Piłkarki UKS Victoria S.P. 2 Sianów po ostatnim wysokim zwycięstwie na wyjeździe 15:1 z Tucholanką Tuchola były zdecydowanym faworytem spotkania z drużyną z Grodziska Wlkp. tym bardziej, że mecz grały na swoim boisku. Sianowianki zagrały dobrze i rozgromiły grodziszczanki w stosunku 11:0. Początkowe 2-3 minuty należały do zespołu przyjezdnego. Później inicjatywę przejęły piłkarki Victorii S.P.2, które co rusz stwarzały gorące, pachnące golem sytuacje pod bramką drużyny z Grodziska. Sytuacji było sporo, ale bramek nie było. Dopiero przesunięcie Malwiny Grzelak na lewe skrzydło dało pierwsze efekty. Już w 18 min. Magda Drozdowska strzałem z 18 metrów daje sianowiankom prowadzenie 1:0. W 25 min. akcja lewym skrzydłem Malwiny Grzelak, podanie i ponownie Magda Drozdowska i 2:0. Minutę później jest już 3:0. Podaje Grzelak a strzela Natalia Stark.
W 30 min. znów piękny rajd lewą stroną Grzelak, podanie z bliska, a do bramki pakuje na 4:0 Justyna Siwik. Do przerwy piłkarki z Sianowa stwarzają jeszcze kilka dogodnych do strzelenia bramek sytuacji, ale grają mało skutecznie i na przerwę schodzą z przewagą 4 bramek.

Po przerwie piłkarki Victorii S.P.2 uskrzydlone wysokim prowadzeniem grają z polotem i już w 46 min. strzelają piątą bramkę, a strzelcem jest najlepiej podająca do przerwy Malwina Grzelak, która wykorzystuje sytuację sam na sam. W 50 min. po centrze Grzelak grodziszczanki strzelają samobója i jest 6:0. W 58 min. błąd obrończyń z Grodziska wykorzystuje Grzelak i 7:0. Sianowianki pomimo wysokiego prowadzenia dalej atakują . W 67 min. po faulu na Grzelak karnego bardzo ładnym strzałem wykorzystuje Klaudia Saganowska i 8:0. W 75 min. Malwina Grzelak strzela dziewiątą bramkę i zalicza klasycznego hattricka. W 78 min. budzi się wreszcie Paulina Trzeciak, która pierwszą połowę grała na bramce i strzela oczywiście po podaniu Grzelak dziesiątą bramkę i jest 10:0. Sianowianki bez przerwy atakują i o mało co nie tracą bramki, ale zwycięsko w pojedynku sam na sam wychodzi grająca po przerwie w bramce Daria Czapla.

W 90 min. ponownie pokazuje się Trzeciak i po dobitce ustala wynik spotkania na 11:0 dla Victorii S.P.2 Sianów. Pomimo bardzo wysokiego wyniku piłkarki z Sianowa nie grały wcale ze stuprocentową skutecznością . Zmarnowały jeszcze wiele dogodnych okazji do podwyższenia wyniku. Po zakończeniu spotkania zadowoleni z wyniku i gry kibicujący sianowiankom Jan Zinger i Andrzej Grzelak zafundowali strzelczyniom bramek wspaniałe czekolady. Ponadto wszyscy kibice obecni na meczu otrzymali słodkości. Zadowolony z meczu był również spiker meczu Ryszard Wątroba , który dzięki wielu ciekawym akcjom i licznym bramkom miał wiele pracy. Trenerzy sianowskiego zespołu Jędrzej Bielecki i Mieczysław Berć oraz kierownik zespołu Jacenty Życiński byli zadowoleni z rezultatu, ale widzą jeszcze wiele mankamentów w grze zespołu i pomimo wysokiego zwycięstwa i prowadzenia w tabeli wcale nie są pewni awansu do I ligi. Mówią, że mają ciekawy, dobry zespół, ale trzeba jeszcze wiele pracy i parę korekt w składzie, żeby awans stał się faktem. Do zakończenia rundy sianowiankom pozostały 2 mecze. Czwartego listopada o godz. 12.00 zagrają w Luzinie z GOSRiT, a 10 listopada w Sianowie o 13.00 z Lechią Zielona Góra.

Victoria S.P.2 Sianów:Paulina Trzeciak, Wiktoria Cieplak ( 46 Daria Czapla ), Adrianna Saganowska, Patrycja Bachman, Emilia Hubka ( 80 Dorota Siwik ), Magda Drozdowska, Klaudia Saganowska, Ewelina Gudan, Justyna Siwik ( 46 Kamila Arciszewska ), Natalia Stark, Malwina Grzelak.
ďż˝rďż˝dďż˝o: Jędrzej Bielecki

II liga kobiet gr. Wielkopolska (2012/13)