Koniec marzeń kadry U-19
autor: kadra u-19Reprezentacja Polski kobiet do lat 19 w dramatycznych okolicznościach pożegnała się z awansem do drugiej rundy eliminacji mistrzostw Europy. W rozegranym dzisiaj spotkaniu podopieczne Wojciecha Basiuka przegrały z Węgierkami 2:3 (1:1). Całe spotkanie rozegrała Monika Kaźmierczak z Olimpii a 87 minut na boisku przebywała Patrycja Balcerzak z Pogoni.
Gospodynie turnieju eliminacyjnego objęły prowadzenie w 32. minucie po strzale Dory Nagi. Polki doprowadziły do wyrównania tuż przed przerwą za sprawą Marty Cichosz. Natomiast w 48. minucie gry zawodniczka Sztormu Gdynia zdobyła drugą bramkę.

W tym momencie sytuacja Polek, którym do awansu wystarczał remis, była bardzo dobra. Nerwowo zaczęło się robić od 67. minuty, kiedy to do wyrównania doprowadziła Regina Kokany. Węgierki rzuciły się do zdecydowanych ataków, które niestety przyniosły efekt w 90. minucie gry. Decydującą o losach spotkania i awansu do kolejnej fazy bramkę zdobyła Orsolya Bereczki.

W drugim meczu Grupy 4 Irlandia Północna pokonała Litwę 4:0 (4:0). Tym samym Irlandki z kompletem dziewięciu punktów wygrały grupę, Węgierki z sześcioma 'oczkami' zajęły drugie miejsce, a Polki z jednym zwycięstwem uplasowały się na trzeciej lokacie. Tabelę zamknęła Litwa.

Polska U-19 - Węgry U-19 2:3 (1:1)

Bramki: Cichosz (45. i 48.).

Polska U-19: Bugajska Ż - Wróblewska, Dereń, Guściora Ż, Kaletka, Kaźmierczak, Flegel, Edel, Cichosz (66. Stodulska), Balcerzak (87. Sass), Knysak (77. Szaj). Selekcjoner Wojciech Basiuk.
�r�d�o: pzpn.pl