Pogoń przegrywa w Dreźnie
Piłkarze Pogoni Szczecin przegrali w sparingu z dziesiątą drużyną niemieckiej 2. Bundesligi. Dynamo Drezno ograło szczecinian na własnym boisku 3:1 (1:1). - Możemy być zadowoleni z przebiegu pierwszej połowy meczu - mówił po spotkaniu trener Artur Skowronek. - Udało nam się połączyć główne zadanie, czyli utrzymanie rytmu meczowego ze sprawdzeniem kilku założeń taktycznych, które możemy wykorzystać w meczach ligowych. Po przerwie natomiast było to zupełnie inne spotkanie. Zrobiliśmy w sumie siedem zmian, więc trudno mówić o pełnej kontynuacji pierwszej połowy.
Wynik spotkania otworzył Edi Andradina w 24 minucie meczu. Po faulu na Adamie Frączczaku arbiter podyktował rzut karny dla Dumy Pomorza, który pewnie na bramkę zamienił Brazylijczyk. W 41 minucie wyrównującą bramkę dla gospodarzy zdobył Pavel Fort. Po przerwie bramki strzelali już tylko gracze z Drezna. W 69 minucie urodzinowy prezent sprawił sobie Cüneyt Köz. Obchodzący w dniu meczu dwudzieste urodziny obrońca wykorzystał podanie Muhameda Subasicia i pewnie pokonał Bartosza Fabiniaka. Dziesięć minut później Dynamo ustaliło wynik meczu. Strzałem głową bramkę zdobył Idir Ouali, a asystę przy trafieniu zapisał Giannis Papadopoulos.

Składy:

Dynamo: Florian Fromlowitz - Cüneyt Köz, Marcel Franke, Toni Leistner, Muhamed Subasic - Tobias Müller (46' Lars Jungnickel ), David Solga (46' Florian Jungwirth), Giannis Papadopoulos, Tobias Jänicke - Pavel Fort, Lynel Kitambala (65' Idir Ouali)

Pogoń: Radosław Janukiewcz (46' Bartosz Fabiniak) - Peter Hricko (46' Adrian Budka), Hernani, Maciej Dąbrowski (46' Przemysław Pietruszka), Emil Noll - Adam Frączczak (46' Mateusz Lewandowski), Wojciech Golla, Maksymilian Rogalski (46' Mateusz Szałek), Takafumi Akahoshi, Radosław Wiśniewski - Edi Andradina (46' Łukasz Zwoliński)
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne/pogonszczecin.pl