Olimpia w 1/16 PP
autor: mePiłkarki Olimpii Szczecin w finale Pucharu Polski ZZPN pokonały w środę rezerwy Pogoni Women 2:1. W derbach Szczecina, niosących zwykle wiele emocji do bramek trafiały Kornelia Okoniewska oraz Anita Piotrowska dla Olimpii i Patrycja Falborska dla PSW. W barwach Pogoni wystąpiła Reprezentantka Polski - Jolanta Siwińska.

Na zdj. Anita Piotrowska, była bramkarka Pogoni, która w środę zdobyła zwycięskiego gola dla Olimpii.
Wynik meczu został ustanowiony w pierwszej połowie. W 23 minucie piłkę przejęła Kornelia Okoniewska i pokonała bramkarkę. Przez kolejny kwadrans gra toczyła się głównie w środku pola. W 38 minucie Anita Piotrowska podwyższyła prowadzenie, na raty pokonując Darię Sokołowską, strzegącą bramki jej byłego klubu. Gdy wydawało się, że 'olimpijki' zejdą na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem, bramkę kontaktową zdobyła Patrycja Falborska, która strzałem w długi róg pokonała Beatę Watychowicz.

Po przerwie granatowo - bordowe próbowały wyrównać. W 52 minucie Jolanta Siwińska, będąca sam na sam z bramkarką Olimpii nie wykorzystała dogodnej sytuacji. Tuż przed zakończeniem spotkania swoją szansę miała Katarzyna Michalska, jednak w ostatniej chwili została uprzedzona przez bramkarkę Pogoni. W odpowiedzi Pogoń przeprowadziła akcję, która mogła zakończyć się bramką co oznaczałoby dogrywkę. Kolejny raz znać o sobie dała Jolanta Siwińska, najpierw jej uderzenie trafiło w poprzeczkę a następnie dobitka w ... słupek.

Dzięki temu zwycięstwu Olimpia awansowała do 1/16 finału gdzie zmierzy się ze Sztormem Gdynia a następnie w przypadku awansu do Szczecina zawita Medyk Konin.

Pogoń Women II Szczecin - Olimpia Szczecin 1:2 (1:2)

Bramki: Falborska 45 - Okoniewska 23, Piotrowska 38

Pogoń Women II: Sokołowska - Laskowska Piekarek, Kornacka, Połeć (87′ Prędki) - Falborska, Ćwiklińska (62′ Jamioł), Siwińska, Olszak, Socha K (46′ Grynfelder), Wierzbicka (46′ Poziomska)

Olimpia: Watychowicz - Kaźmierczak, Szwed, Kałamaja, Semczyszyn, Janik, Piotrowska (78' Bialik), Lachman (77' Kita), Tarnowska (46'Michalska), Okoniewska (46' Tomczak), Szymańska (87' Polonis)
ďż˝rďż˝dďż˝o: mksolimpia.szczecin.pl/pilkarki.com/własne

relacjďż˝ dodaďż˝: paulinus