Björn Otto wygrywa na Placu Lotników
autor: paulaNiemiec Björn Otto wygrał rozgrywany w niedzielę na Placu Lotników VIII Mityng Skoku o Tyczce. Wicemistrz Olimpijski z Londynu pokonał wysokość 5,60. Walkę o zwycięstwo tyczkarz stoczył z Lázaro Borges z Kuby. Trzecie miejsce zajął brązowy medalista mistrzostw Europy w Barcelonie Przemysław Czerwiński (OSoT Szczecin) - 5,50 m. Przeprowadzenie zawodów utrudniał powiewający co jakiś czas wiaterek, ale całość przebiegła dość sprawnie. Dopisała frekwencja, lekkoatetów oklaskiwało i dopingowało kilka tysięcy szczecinian. Szczególnie głośno wspierali Polaków, ale na doping mogli liczyć także pozostali tyczkarze, którzy później odwdzięczyli się cierpliwie rozdając autografy i pozując do wspólnych zdjęć.
Oprócz Czerwińskiego w stawce tyczkarzy startował także inny szczecinianin. Marcin Szczepańki, bo o nim mowa wyrównał swój rekord życiowy - 5,10. Niestety próby poprawienia rezultatu, mimo gorącego wsparcia trybun nie powiodła się. W poprzedniej edycji Paweł Wojciechowski ustanowił rekord Polski - 5,91m a kilka tygodni później stanął na najwyższym stopniu podium podczas Mistrzostw Świata.