Spójnia z kompletem zwycięstw
autor: C80Stargardzka Spójnia jest o krok od wygranej w Memoriale Romana Wysockiego. Gospodarze po wczorajszym zwycięstwie nad Wilkami, pokonali w swoim drugim meczu AZS Radex Szczecin 83:73. W pierwszym dzisiejszym pojedynku Kotwica Kołobrzeg wygrała z Wilkami Morskimi Szczecin 73:65 i podobnie jak AZS Radex ma na swoim koncie jedno zwycięstwo.

Wilki do pojedynku z Kotwicą, podobnie jak wczoraj w spotkaniu ze Spójnią, przystąpiły bez Marcina Stokłosy, Patryka Uleryka, Konrada Koziorowicza oraz Adama Wierciocha, natomiast wśród 'Czarodziei z wydm' zabrakło Tomasza Kęsickiego oraz nowego zawodnika - Sean'a Mosley'a. Początek meczu należał do wyżej notowanych Kołobrzeżan. Głównie za sprawą dobrej gry Grzegorza Arabasa wypracowali sobie trzynastopunktową przewagę, która jednak do końca pierwszej kwarty zmalała do sześciu punktów.
Druga kwarta to pogoń Wilków, którzy przede wszystkim za sprawą punktów Radosław Bojko do końca pierwszej części zawodów odrabiają kolejne pięć punktów i do przerwy na tablicy widnieje wynik 37:36 dla Kołobrzeżan. Trzecia kwarta była bardziej wyrównana, ale dzięki dobrej końcówce zakończyła się czteropunktowym zwycięstwem Kotwicy.

Ostatnia odsłona do złudzenia przypomniała tą pierwszą. Kotwica znowu zbudowała przewagę, tym razem czternastopuntkową by potem znowu częściowo ją roztrwonić. Wilki dowodzone Bojkę, który w całym meczu zdobył 24 punkty, po woli zbliżały się do przeciwnika, ale ostatecznie zabrakło im czasu na dogonienie rywala.

Kotwica Kołobrzeg - King Wilki Morskie Szczecin 73:65 (24:18, 13:18, 17:13, 19:16)

Kotwica: Jefferson 18, Arabas 17, Niedźwiedzki 12, Zyskowski 10, Złoty 8, Djurić 6, Kwiatkowski 1, Rajewicz 1.

Wilki Morskie Bojko 24, Milczyński 12, Kowalczuk 10, Wojdyr 9, Adamkiewicz 4, Knowa 4, Stopierzyński 2.

W drugim pojedynku spotkali się dwaj pierwszoligowcy. Gospodarz turnieju, Spójnia podejmowała AZS Radex Szczecin. Lepiej ten pojedynek rozpoczęli goście, którzy objęli prowadzenie 7:2, potem 13:9, następnie gra się wyrównała, prowadzenie zmieniało się kilkakrotnie, jednak ostatecznie to akademicy wygrali tą kwartę 23:20. Na przerwę jednak dzięki zespołowej grze z szcześciopunktową przewagą schodzili Stargardzianie.

Trzecia kwarta była bardzo podobna do drugiej. Na boisku dominowali gospodarze, którzy za sprawą punktów Ratajczaka, Michalskiego, Stępnia, Pabiana i Szczepaniaka wypracowują przewagę szesnastu oczek. W tym momencie stało się jasne, że AZS tego meczu już nie wygra. Ostatnią kwartę co prawda wygrywają Szczecinianie, ale ostatecznie udaje im się zniwelować stratę do dziesięciu punktów.

Spójnia Stargard Szczeciński - AZS Radex Szczecin 83:73 (20:23, 24:15, 22:12, 17:23)

Spójnia: Stępień 20, Pabian 13, Parzych 13, Ratajczak 12, Szczepaniak 9, Michalski 8, Soczewski 4, Kasprzak 2, Szpyrka 2.

AZS: Pytyś 15, Maksymiuk 13, Majcherek 10, Pacocha 7, Raczyński 6, Trela 6, Biela 5, Koszuta 4, Mielczarek 4, Zarzeczny 3.