AZS Radex bez szans we Wrocławiu
Faworyt do awansu do Polskiej Ligi Koszykówki, tj. lider rozgrywek nie dał najmniejszych szans AZS Radex Szczecin w meczu 14. kolejki I ligi koszykarzy. Prowadząc przez cały pojedynek w hali Orbita gospodarze pewnie wygrali 77:57.

Lepiej spotkanie rozpoczęli faworyci, którzy po półtorej minuty prowadzili 8:2, minutę później 10:4. Akademicy po wejściu na parkiet Bieli szybko wzięli się do roboty i po trójce Mielczarka oraz dwóch punktach Balcerka zniwelowali różnicę do dwóch oczek i gra się wyrównała. Do zakończenia pierwszych dziesięciu minut Wrocławianie mięli maksymalnie pięć punktów przewagi a drugie dziesięć minut rozpoczynali z prowadzeniem 20:17. Sześć punktów dla Wrocławian w pierwszej kwarcie zdobył Paweł Kikowski, dla AZS po cztery Łukasz Pacocha i Maciej Raczyński (wszystkie z rzutów wolnych).
W ciągu pierwszych czterech minut drugiej ćwiartki gospodarze za sprawą Hyżego i Fliegera powiększyli swoją przewagę do dziesięciu punktów. Nie nacieszyli się nią jednak długo. Na parkiecie pojawił się Tomasz Balcerek i dzięki jego akcjom wraz z Łukaszem Pacochą na niecałą minutę przed zejściem na przerwę Akademicy przegrywali znowu tylko trzema oczkami. Moment dekoncentracji w końcówce, rzut Kikowskiego oraz trójka Fliegera sprawiły, że do szatni gospodarze schodzili z siedmiopunktowym prowadzeniem.

Po zmianie stron od razu do ataku ruszyli gospodarze. Przez pierwsze sześćdziesiąt sekund po trójce Kikowskiego i wolnych Fliegera zdobywają kolejne pięć oczek przewagi. Mimo starań Linowskiego, Mielczarka, Bieli oraz Pytysia taka też przewaga widnieje na tablicy przed ostatnią częścią pojedynku.

Śląsk na początku czwartej kwarty zachowuje się jak wytrawny bokser, skutecznie punktuje rywala powiększając swoją przewagę o kolejne oczka. Zrywy Linowskiego czy Raczyńskiego na niewiele się zdają. Czas upływa a strata ciągle oscyluje w granicach trzynastu punktów.
W ostatnich minutach na parkiecie wśród gospodarzy pojawiają się rezerwowi, którzy dzięki swojej świeżości powiększają przewagę do dwudziestu trzech punktów. Ostatecznie Śląsk odnosząc siedemnaste z kolei zwycięstwo wygrywa 77:57.

Śląsk Wrocław - AZS Radex Szczecin 77:57 (20:16, 15:12, 19:14, 23:15)
Śląsk: Kikowski 17, Flieger 16, Diduszko 12, Gabiński 8, Hyży 8, N. Kulon 5, Ochońko 4, Sulima 3, Mroczek-Truskowski 2, Prostak 2, Bochenkiewicz 0, M. Kulon 0.

AZS: Mielczarek 16, Pacocha 11, Pytyś 8, Linowski 7, Raczyński 6, Biela 5, Balcerek 4, Koszuta 0, Szurlej 0.
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne / PZkosz

relacjďż˝ dodaďż˝: pszczolek