W końcu dobra końcówka i pierwsze zwycięstwo AZS Radex
Po emocjonującym spotkaniu, niesiony dopingiem swoich fanów AZS Radex Szczecin pokonał 70:65 jedną z czołowych drużyn I ligi koszykarzy - MKS Dąbrowa Górnicza, po raz pierwszy zaznając smaku zwycięstwa w tym sezonie. Notabene goście po raz pierwszy przegrali w lidze.
Sobotnie spotkanie, z wyjątkiem drugiej kwarty, w której AZS prowadził już dziesięcioma punktami, gry było bardzo wyrównane. Goście jeszcze w tej samej części zniwelowali stratę do dwóch oczek.

O losach spotkania zdecydowała ostatnia kwarta, do której AZS przystępował z trzy punktowym prowadzeniem. Po celnych trafieniach Treli i Raczyńskiego wzrosła do siedmiu punktów. Goście za sprawą akcji 2+1 Grochowskiego i 'trójki' Zmarlaka szybko doprowadzili do remisu 56 do 56.
Szczecinianie za sprawą punktów Raczyńskiego i Koszuty znowu wychodzili na prowadzenie, które szybko niwelował Zieliński, który był wyróżniającą się postacią w szeregach gości w ostatnich minutach. Niemal dwie minuty przed końcem ważne trzy punkty dla gospodarzy zdobywa Maciej Majcherek, dając gospodarzom czteropunktowe prowadzenie.
Na minutę przed końcem goście niwelują stratę do jednego oczka. Dochodzi do bardzo emocjonującej końcówki. AZS gra długo piłką, goście przerywają akcję faulami, w końcu Majerek ponownie próbuje trafić za trzy, robi to niecelnie, w odpowiedzi zza 6,75 metrów nie trafia także Wołoszyn, piłkę na siedem sekund przed końcem zbiera Mielczarek (czternaście zbiórek w całym spotkaniu), który jest faulowany.

Jak się okazało o zwycięstwie Akademików przesądziły rzuty wolne, dosłownie i w przenośni. W ostatnich sekundach Krzysztof Milczarek wykonywał je czterokrotnie i tak jak w całym spotkaniu ani razu się nie pomylił. W przeciwieństwie do gości, którzy z linii rzutów wolnych trafiali na poziomie 55,6%, cała drużyna AZSu na 24 próby nie trafiła tylko trzykrotnie. Goście próbowali ratować spotkanie rzutem za trzy punkty, ale Karolak był nieskuteczni zza linii 6,75 metra.

AZS Radex Szczecin - MKS Dąbrowa Górnicza 70:65 (17:13, 20:22, 15:14, 18:16)

AZS Radex: Mielczarek 16 (14 zbiórek/2 asysty), Raczyński 14 (0/1), Linowski 9 (4/1), Maciej Majcherek 8 (1/0), Koszuta 7 (3/4), Biela 6 (3/0), Balcerek 4 (1/0), Trela 4 (2/0), Ptyś 2 (2/0), Pacocha 0 (0/6).

MKS Dąbrowa: Ł. Grzegorzewski 4, M. Piechowicz 0, M. Dziemba 4, G. Grochowski 16, M. Maj 6, M. Wołoszyn 8, J. Karolak 0, P. Zmarlak 8, P. Zieliński 19, G. Paszek 0
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne / PZkosz

relacjďż˝ dodaďż˝: pszczolek