Wróciły z dalekiej podróży
autor: victoria sianówW Stargardzie Szczecińskim miejscowa Juvenia podejmowała w meczu II ligi kobiet sianowską Victorię S.P.2 i uprzedzając fakty przegrała 3:4, pomimo, że do przerwy prowadziła aż 3:0 a mogła prowadzić jeszcze wyżej. Piłkarki ze Stargardu grały odważnie, bez żadnych kompleksów i zasłużenie po bramkach N.Winowicz w 5 min, W.Szuby w 35 min. i  K.Sosny w 37 min. prowadziły 3:0. Piłkarki Juvenii do przerwy stworzyły jeszcze kilka dogodnych sytuacji do zmiany rezultatu, ale były nieskuteczne. Sianowianki w pierwszych 45 minutach grały słabo w obronie i również nieskutecznie w ataku, bo przecież i one stworzyły kilka dobrych okazji do zmiany rezultatu. Po zmianie stron mecz całkowicie się odmienił i to sianowianki były zdecydowanie lepsze i dyktowały warunki gry.
Już parę sekund po rozpoczęciu II połowy po dobrej akcji M. Kryściak na 1:3 pięknym strzałem popisuje się E. Gudan. Trzy minuty później w 48 min. jest już 2:3 po akcji M. Grzelak. Pięć minut później w 53 minucie załamane takim obrotem meczu stargardzianki tracą trzeciego gola po strzale P. Trzeciak i po ośmiu minutach II części spotkania jest remis 3:3. Piłkarki Victorii S.P.2, grające z wiatrem rządzą niepodzielnie na boisku i stwarzają mnóstwo sytuacji do podwyższenia rezultatu. Pomimo dogodnych sytuacji zwycięską bramkę strzelają dopiero w 83 minucie po strzale z 20 metrów M. Grzelak. W tej połowie piłkarki z Sianowa strzeliły 4 bramki a mogły i dziesięć, bo tyle było okazji. Stargardzianki w tej połowie rozpaczliwie broniły się i stworzyły tylko jedną dogodną sytuację po strzale N. Winowicz. W opinii sianowskich trenerów Jędrzeja Bieleckiego i Mieczysława Bercia słaba postawa sianowianek w pierwszej połowie wynikła głownie z powodu zmęczenia podróżą (mecz odbył się o 11.00), silnie wiejącego przeciwnego wiatru i braku 6-ciu podstawowych zawodniczek. Dopiero zmiany w ustawieniu składu, przyjęcie taktyki zdecydowanie ofensywnej i doświadczenie niektórych piłkarek Victorii S.P.2 dało pozytywne rezultaty. W sumie zasłużone zwycięstwo sianowianek bo przecież mecz trwa nie 45 minut a 90. Następny mecz sianowianki rozegrają po 2-tygodniowej przerwie 6 października 2012 r. o godz. 11.30 z TKKF Checz Gdynia. Spotkają się lider i wicelider tabeli II Ligi kobiet, bo według informacji z KOZPN Konin Wydział Gier zweryfikował kilka spotkań jako walkowery i min. sianowianki otrzymają walkower w meczu z KKP II Bydgoszcz za grę nieuprawnionej zawodniczki.

ďż˝rďż˝dďż˝o: Jędrzej Bielecki

II liga kobiet gr. Wielkopolska (2012/13)
Błękitni Stargard Victoria Sianów
3 4
22-09-2012
bramki: N. Winowicz, K. Sosna 2 (Juvenia) / M. Grzelak 2, E. Gudan, P. Trzeciak (Victoria) dodaj video

Dane pomógł uzupełnić: kazikx33 - dziękujemy