Juniorzy Iny lepsi w Dolicach
W rozegranym wczoraj meczu sparingowym, Unia Dolice przegrała po dobrej grze z Iną Goleniów 1:3 (0:2). Honorową bramkę zdobył w 62 minucie Bernard Sobala. Był to pierwszy mecz przed sezonem 2012/13.

Od pierwszych minut Ina starała się atakować gospodarzy i już w 8 minucie było 0:1. Szybkie dośrodkowanie z rzutu wolnego , zdezorientowani gracze 'United' nie zdążyli z kryciem i zawodnik Iny strzałem głową umieścił piłkę pod poprzeczką bramki Dawida Piechockiego. W kolejnych minutach gra się wyrównała i gospodarze starali się wyprowadzać kontry prawą stroną boiska , która była notorycznie zostawiana przez włączającego się obrońcę gości , ale nie dało to żadnego efektu bramkowego.
W 31 minucie mieliśmy już 0:2. Bernard Sobala stracił piłkę na połowie gości co zaowocowało kontrą i mimo prób interwencji Bartosza Kamińskiego zawodnik Iny płaskim strzałem pokonał Dawida Piechockiego.

Goście poczuli wiatr w żagle i zaczęli przyspieszać. 5 minut po drugim golu kolejna szansa zawodnika Iny , strzał z ostrego konta dobrze na rzut rożny wybija Piechocki. Na 3 minuty przed końcem połowy powinno być 0:3. Zawodnik gości dośrodkował płasko z prawej strony w pole karne Unii , a jego kolega cwanie uderzył w krótki róg bramki 'United' i Piechocki , który był już skierowany w drugą stronę zdążył instynktownie odbić się i sparować piłkę na rzut rożny.

Po przerwie to Unia zaczęła mocniej atakować. W 50 minucie strzał Sobali zablokował obrońca a dobitka Bartosiewicza została wybroniona przez bramkarza. 'United' zaczęło nadawać ton wydarzeniom na boisku i w 62 minucie dopięło swego. Kacper Pluta wyprowadził piłkę z własnej połowy , podał Sobali , a ten zakręcił piłkę na długi słupek nie dając szans bramkarzowi.

Ten gol dodał skrzydeł gospodarzom i zarazem rozjuszył gości. Na boisku zaczęła się walka i to dosłownie. Szarpanie za koszulki , pchanie , łokcie to tylko niektóre zachowania , ale obyło się bez przepychanek , a mecz toczył się dalej w sportowej atmosferze.

W 85 minucie Unia miała 100 % szansę na zdobycie wyrównującej bramki. Jacek Mularczyk dośrodkował z lewej strony , a Mariusz Barosiewicz skierował piłkę głową na poprzeczkę , do dobitki dopadł Kacper Pluta i jego strzał trafił w słupek goleniowskiej bramki. I to się zemściło w 89 minucie. Kolejne płaskie dośrodkowanie w pole karne , Dominik Górecki zostaje uprzedzony przez zawodnika gości i ten nie daje szans bramkarzowi 'United'.

Unia Dolice - Ina Goleniów 1:3 (0:2)