Wicelider z Koszalina
autor: CrashGwardia Koszalin wygrała z  Drawą Drawsko Pomorskie 4:1 i udanie zrewanżowała się przyjezdnym za porażki z poprzedniego sezonu. Do przerwy miejscowi zaaplikowali gościom 3 bramki, a po przerwie dodali jedno trafienie i stracili jedną i dzięki bezbramkowemu remisowi pomiędzy Błękitnymi Stargard a Bałtykiem Gdynia zajmują drugie miejsce w tabeli Bałtyckiej trzeciej ligi. Początek sobotniego pojedynku nie był porywający, miejscowi dłużej byli przy piłce, a goście umiejętnie się bronili. Strzały Nowackiego, Poczobuta i Morawskiego na bramkę Kaczmarczyka były zablokowane. Prowadzenie Gwardziści uzyskali w 28 min po strzale Daisuke Shibusawy.
Zespół z Drawska mógł po chwili doprowadzić do remisu, lecz Dymek uderzył futbolówkę niecelnie. Kolejne minuty przyniosły spore zamieszanie w polu karnym Drawy, lecz nikt nie potrafił celnie trafić. Podwyższenie rezultatu nastąpiło w 41 minucie, piłkę po strzale z dalszej odległości przez Nowackiego przechwycił Kosuke Ikegami i było 2:0. Przed przerwą Nawrocki silnym strzałem pokonał Kaczmarczyka i po 45 minutach koszalinianie prowadzili 3:0.

Po przerwie Morawskiego na murawie zastąpił Takuya Murayama, który w 52 minucie wpisał się na listę bramkową, przy okazji futbolówkę do bramki skierował między nogami golkipera z Drawska. Podopieczni Wojciecha Megiera mieli jeszcze wiele sytuacji, lecz do siatki nie trafili Shibusawa oraz Ikegami. Z dystansu próbowali uderzać Mateusz Bień i Paweł Nowacki.

Im bliżej było do  końca sobotniego meczu tempo gry spadło. Miejscowi mogli zapisać na swoim koncie piątego gola, lecz po uderzeniu Shibusawy górą był Kaczmarczyk. Honorowe trafienie w 68 minucie dla Drawy zaliczył Okoniewski.

4:1 - 68' - Okoniewski
Gwardia: Skład Gwardii: Rzepecki- Bień (70' Więckowski), Stańczyk, Nawrocki, Dondera (56' Rokicki) - Morawski (46' Murayama), Ikegami, Poczobut, Nowacki, Ignaszewski (82' Zdanowicz) - Shibusawa

Drawa: 12 Kaczmarczyk-5 Dymek, 18 Gronowski, 16 Kotula(68' 15 Kapeliński), 7 Batista, 19 Hermanowicz, 2 Jureczko, 4 Węglowski (54' 11 Juszczak), 17 Capek (60'
20 Kozak), 10 Maciejewski (46'
14 Michalik), 9 Okoniewski

Żółte kartki: Dymek, Juszczak (Drawa). sędzia: Michał Świderski - Mirosław Kos, Marek Pluta (ZZPN)

Dane pomogli uzupełnić: kanio2, baaru, kowalbewuo, panwidzew - dziękujemy