Porażka Energetyka
autor: AndrzejW W sobotnim spotkaniu piłkarze Energetyka Gryfino po bardzo wyrównanym spotkaniu przegrali z Kotwicą Kołobrzeg 0:1, a jedyną bramkę zdobył Marek Kowal. W zespole miejscowych po poprzednim spotkaniu trener Kaliciak dokonał kilku zmian. Spotkanie początkowo toczyło w środku boiska, brakowało sytuacji bramkowych. Miejscowi mogli prowadzić, ale po akcji Wólkiewicza z Sierantem arbiter tego pojedynku dopatrzył się spalonego. Po pięciu minutach powinno być już 1:0 dla gryfinian, jednak strzał Kutasiewicza obronił Szybka, a Komar przy dobitce trafił w bramkarza gości.
Zaskoczyć golkipera z nadmorskiego klubu próbował uderzając z dystansu Kosakiewicz. Zespół Kotwicy dwukrotnie mógł prowadzić, lecz za pierwszym razem piłka nie trafiła w światło bramki, a przy drugiej napastnik przyjezdnych przestrzelił z trzech metrów. W 42 minucie do rzutu wolnego podszedł Szych, lecz piłka po jego trafieniu znalazła się w rękawicach Szybki. Pod koniec pierwszej połowy zawodnicy Energetyka mogli przeprowadzić kontrę, która mogła dać im prowadzenie, lecz sędzia wskazał na pozycję spaloną Kutasiewicza.

W 48 minucie podopieczni Macieja Wachowskiego objęli prowadzenie. Łukasz Kupczanko najpierw został zaskoczony sztrzałem zza szesnastki, a przy dobitce Kowala był już bezradny. 55 minuta przyniosła trzy zmiany w gryfińskim teamie, murawę opuścili Komar, Kutasiewicz oraz Piskorowski, a na ich miejsce desygnowani zostali Brzeziański, Iqbokwe oraz Barandowski. Jedenaście minut później mogło już być po meczu, Tomasz Parzy po tym jak zwiódł trzech defensorów Energetyka trafił tylko w słupek bramki. Ostatnie dziesięć minut rywalizacji przyniosło wiele emocji zawodnikom oraz zebranym kibicom. 86 minuta mogła przynieść remis, lecz najpierw po trafieniu Szycha piłka została odbita przez Szybkę, a następnie Barandkowski z bliska trafił w słupek. Bardzo kontrowersyjną decyzję podjął sędzia Łukasz Kolter, który za drugą żółtą kartkę pokazał czerwony kartonik Bogusławowi Kostrubcowi. Szkoleniowiec miejscowych został odesłany na trybuny, a mecz zakończył się zwycięstwem Kotwicy 1:0.

0:1 - 48' - Marek Kowal dodaj video
Energetyk: Łukasz Kupczanko - Łukasz Kosakiewicz (C), Kostrubiec Bogusła, Łazarz Łukasz, Sebastian Szych, Ułasowicz Adrian, Robert Sierant (80' Pawłowski Grzegorz), Łukasz Piskorowski (55' Przemysław Brzeziański), Daniel Wólkiewicz, Rafał Komar (55' Paulinus Igbokwe), Kutasiewicz Kamil (55' Bartosz Barandowski)

żółte kartki: Bogusław Kostrubiec, Robert Sierant, Pawłowski Grzegorz (Energetyk)
czerwona kartka: Bogusław Kostrubiec ( za dwie żółte, Energetyk) sędzia: Łukasz Kolter - Krzysztof Gałek, Jarosław Boratyński (Pomorski ZPN)

Dane pomogli uzupełnić: subaru260, JusiKg, HBOFan, Bengoro - dziękujemy