Fantastyczna końcówka Pogoni
autor: paulinusPiłkarki Pogoni Women w końcu zdobyły trzy punkty. Szczecinianki w Krakowie pokonały tamtejszego beniaminka 3:0. Gdyby mecz zakończył się w 74. minucie trener Jagiellonek Tomasz Kaleta mógłby czuć się zadowolony. Do tej chwili jego podopieczne choć może mniej dojrzałe piłkarsko, ale ambitnie przeciwstawiały się doświadczonej i obytej w Ekstraligowych bojach drużynie ze Szczecina. Mało tego, gdyby Aleksandra Giza wykazała się lepszą skutecznością to Jagiellonki mogły objąć prowadzenie.
Jednak w rzeczonej 74. minucie w polu karnym znalazła się Nataly Barlage, lecz zamiast strzelić od razu gola, trafiła w poprzeczkę. Na szczęście dla szczecinianek na miejscu z dobitką znalazła się Joanna Pałaszewska i przyjezdne mogły cieszyć się z prowadzenia.

Krakowianki ambitnie acz nieskutecznie dążyły do wyrównania. Z kolei Pogoń bardzo dobrze prowadzona w środku pomocy przez Alekperovą spokojnie rozgrywała piłkę i w ostatnich minutach dołożyła dwa gole. Najpierw na listę strzelczyń wpisała się Jolanta Siwińska, a wynik w ostatnich sekundach ustaliła Anita Piekarek.

Tym samym mimo ambitniej i niezłej postawy Jagiellonki kolejny mecz kończą bez punktów. Z kolei zawodniczki trenera Mariusza Misiury mogą cieszyć się drugiego wyjazdowego zwycięstwa w tym sezonie.

AZS UJ Kraków - Pogoń Women Szczecin 0:3 (0:0)