Niespodzianka w Szczecinie
autor: paulinusNiespodzianką zakończyło się ostatnie spotkanie Pogoni Women w Ekstralidze pań tej jesieni. Szczecinianki pokonały bowiem Mistrza Polski - Unię Racibórz 1:0 i tym samym 'namieszały' trochę w ligowej tabeli, same zrównały się punktami z trzecim Górnikiem Łęczna a Medykowi przywróciły szansę walki o mistrzostwo Polski. Taktyka na to spotkanie była prosta, granatowo - bordowe od pierwszych minut zagrały defensywnie, piątką w obronie i liczyły na kontrataki. Udało się a bohaterką zespołu została Nataly Barlage, która pokonała Darię Antończyk w 82 minucie. W podobny sposób szczecinianki wygrały z Unitkami w debiutanckim swoim meczu w Ekstralidze kilka sezonów temu.
Tym razem było jednak trochę inaczej. Do tej pory Unia była niepokonana a piłkarki Pogoni zwyczajnie grały w kratkę. Podopieczne Remigiusza Trawińskiego zagrały bez kontuzjowanych Górnickiej i Żelazko oraz przebywającej na turnieju w Afryce Chinasy.

Pierwsze minuty spotkania należały do Pogoni. Już chwilę po gwizdku rozpoczynającym mecz, gola powinna zdobyć Nataly Barlage, jednak będąc tuż przed bramką rywalek posłała piłkę obok słupka. Z czasem Unia zaczęła zdobywać coraz większą przewagę. Najpierw w słupek trafiła Agata Tarczyńska, a po faulu Alekperovej rzut wolny egzekwowała Natalia Chudzik. Futbolówka po strzale wychowanki Victorii Sp.2 Sianów odbiła się od poprzeczki. Unitki ciągle napierały na bramkę szczecinianek, ale obrończynie skutecznie przerywały akcje, albo na posterunku była Katarzyna Jankowska.

Tuż po przerwie Unitki ponownie nie wykorzystały wyśmienitej sytuacji. - Takie sytuacje się wykorzystuje. - komentowali starsi kibice na trybunach. Po chwili Mistrzynie Polski straciły Martę Mikę, która w wyniku kontuzji kolana opuściła boisko. Zastąpiła ją Aleksandra Sosnowska. Pod koniec spotkania także Sosnowska w wyniku kontuzji opuściła boisko. I właśnie ten moment wykorzystały podopieczne Mariusza Misiury. Jolanta Siwińska zagrała długą piłkę do Nataly Barlage a ta z okolic pola karnego uderzyła w długi róg i pokonała Antończyk. Szczecinianki skoncentrowały się jeszcze bardziej na obronie a Unitki rzuciły się do odrabiania straty, jednak bez powodzenia. Pogoń mogła jednak jeszcze podwyższyć. Szybki kontratak, ale Karolinie Ćwiklińskiej zabrakło zimnej krwi pod bramką rywalek i zmarnowała doskonałą okazję. Dwa rzuty wolne bite w końcówce przez Unię także nie przyniosły zmiany rezultatu.

Pogoń Szczecin Women - RTP Unia Racibórz 1:0 (0:0)
1:0 82' Nataly Barlage

Sędziowała: Zając oraz Pietrzykowska i Baranowska

Pogoń Szczecin: Jankowska- Pałaszewska, Kudyte, Kike, Gumuła - Kasperska, Siwińska, Alekperova, Barlage (90′ Preś), Ćwiklińska (90′ Laskowska), Silkowska (46' Piekarek)

RTP Unia: Antończyk - Konsek, Pawlak, Leśnik - Pożerska, Mika (51' Sosnowska) (84'Krupa), Chudzik, Bojdova - Sykorova- Tarczyńska, Wiśniewska

Ekstraliga Kobiet (2012/13)
Pogoń Women Szczecin Unia Racibórz
1 0
10-11-2012 12:00
82' - Nataly Barlage dodaj video

Dane pomogli uzupełnić: paulinus, Bart3eQ - dziękujemy