Pogoń w dziesiątkę ogrywa AZS Wrocław
autor: krzysztof cichomski c80Piłkarki Pogoni Women po zaciętym spotkaniu pokonały we Wrocławiu miejscowy AZS 2:0. Podopieczne trenerów Misiury i Kubackiego od 56 minuty grały w dziesiątkę. Po drugiej żółtej kartce boisko opuścić musiała Anya Alekperova. Gospodynie do meczu z PSW przystąpiły bez kontuzjowanych Karoliny Gradeckiej, Joanny Płonowskiej, Marii Chojnowskiej i Magdaleny Świgoń. Ponadto udział w zgrupowaniu reprezentacji Polski U-17 zatrzymał Katarzynę Gozdek. Natomiast szczecinianki pojechały do stolicy Dolnego Śląska bez Emilii Zdunek, która niedawno przeszła zabieg więzadeł krzyżowych przednich stawu kolanowego oraz Patrycji Balcerzak. Według nieoficjalnych informacji reprezentantka Polski wyjechała ze Szczecina i przymierza się do zmiany klubu.
Wobec tego od pierwszych minut mogliśmy zobaczyć na boisku Anitę Piekarek, a występująca zazwyczaj w obronie Raymonda Kudyte zagrała w ataku. Po raz pierwszy też w granatowo - bordowych barwach wystąpiła Ajayi Kikelome.
Mecz zaczął się od ataków wrocławianek. Niecelnie strzelały jednak Joanna Wróblewska oraz Justyna Nazarczyk. Wraz z upływającym czasem przewagę zaczęły zdobywać piłkarki Pogoni. Napór szczecinianek rozpoczął się dokładnie w 11. minucie spotkania. Wówczas w przeciągu trzech minut przyjezdne wykonywały trzy stałe fragmenty gry, ale piłka nie znalazła drogi do bramki po strzałach Raymondy Kudyte z głowy, Nataly Barlage oraz Any Alekperovej z rzutu wolnego. W 17. minucie bliska pokonania Bocian była Ajayi Kikelome, ale piłka po jej strzale powędrowała w poprzeczkę. Te w pierwszej połowie szczecinianki nabiły trzy. W 22. minucie znakomitym uderzeniem z rzutu wolnego popisała się Ana Alekperova, ale piłka na szczęście wrocławianek trafiła we wcześniej wspominaną poprzeczkę. Podobnie było w 36. minucie, ale tym razem Alekeprova uderzała po akcji zespołowej. W odpowiedzi na strzał zza pola karnego zdecydowała się Magdalena Szaj, futbolówka powędrowała jednak obok bramki. Tuż przed przerwą żółty kartonik otrzymała bardzo aktywna Alekperova.

Po zmianie stron ponownie do gry włączyły się gospodynie. Zawodziła jednak skuteczność, ani Janicka, ani Ciesielska nie potrafiły skierować futbolówki do siatki. W 56 minucie mogło się wydawać, że więcej atutów będą miały gospodynie, za celowe zagranie piłki ręką drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczyła Alekperova. Wówczas jednak nastąpiło przebudzenie w szeregach granatowo - bordowych. Najpierw do siatki trafiła głową Kudyte, po dośrodkowaniu z rzutu roznego Kasperskiej a chwilę potem wynik meczu ustaliła młoda Anita Piekarek, która skierowała piłkę do pustej bramki po podaniu Joli Siwińskiej.
Zespół miejscowych próbował jeszcze odrobić straty lecz strzały Wróblewskiej, Ciesielskiej i Nazarczyk obroniła dobrze dysponowana Jankowska a inne uderzenia (ponownie Nazarczyk, Koziarska, Szaj) były minimalnie niecelne.

Pogoń wygrała kolejne spotkanie i po dwóch kolejkach plasuje się na drugim miejscu, tuż za Unią Racibórz. Kolejny mecz szczecinianki rozegrają z beniaminkiem GOSiR-em Piaseczno już za tydzień na własnym stadionie.

AZS Wrocław - Pogoń Women Szczecin 0-2 (0-0)
Bramki: Kudyte (68’), Piekarek (74’)

Żółta kartka: Janicka (75’)
Czerwona Kartka: Anya Alekperova (56’) - za dwie żółte
Sędziowała: Aneta Kowalska (Knurów)

AZS: Bocian - Janicka, Nazarczyk, Sołtys, Aszkiełowicz, N. Nosalik (76’ Szymkowiak), Szaj, Wróblewska, Koziarska, Ciesielska, Jaworek.

Pogoń: Jankowska - Pałaszewska, Gumuła, Ajayi, Kasperska, Alekperova, Siwińska, Ćwiklińska (90’ Preś), Piekarek (85’ Sokołowska), Kudyte, Barlage (90+2’ J. Kowalik).

relacjďż˝ dodaďż˝: paulinus