Trzy sparingi Gwardii Koszalin
Trzy mecze rozegrali podczas minionego weekendu piłkarze Gwardii Koszalin. W sobotę wzięli udział w tradycyjnie rozgrywanym latem w Sianowie turnieju poświęconym pamięci tragicznie zmarłego Mirosława Wiącka, a w niedzielę zmierzyli się z trzecim zespołem II ligi - Drutexem Bytovią Bytów. Koszalinianie wygrali wszystkie spotkania, strzelili osiem goli, stracili zaledwie jednego.
W pierwszym meczu sobotniego turnieju zespół Gwardii spotkał się z Victorią Sianów. Grający w mocno odmłodzonym składzie koszalinianie wygrali 3:0. Bramki w tym meczu strzelili: Michał Woźniak, Rafał Jackiewicz i Mateusz Nykiel. Drugi sobotni mecz, z Darłovią Darłowo, zakończył się zwycięstwem Gwardii 3:1. W tym spotkaniu gole dla Gwardii zdobyli: Nykiel, Shibusawa i Miętek. W meczu Victorii z Darłovią padł remis 0:0.
Niedzielny mecz Gwardii z Drutexem Bytovią Bytów odbył się na bardzo dobrze przygotowanej płycie boiska przy ul. Fałata. Piłkarze dostosowali się do warunków i stworzyli dobre widowisko. Na początku meczu zawodnicy Gwardii pokazali kilka śmiałych kombinacyjnych akcji, które mogły zagrozić bramce gości. Później do głosu doszli gracze z Bytowa, którzy dominowali szczególnie w środku pola. Przez dłuższy okres gry nie oddawali piłki zawodnikom Gwardii, jednak mieli duże problemy z konstruowaniem akcji ofensywnych. Świetnie zorganizowana defensywa Gwardii, kierowana przez Stańczyka i Ignaszewskiego z bardzo dobrze spisującym się na środku Stanowskim, nie pozwoliła na wiele graczom Bytovii. Niemal po każdym przejęciu piłki gwardziści próbowali szybkich ataków. Po jednej z takich szybkich akcji, w 33 minucie meczu, padł gol dla Gwardii. Piłka trafiła na prawe skrzydło, do aktywnego w tej strefie boiska Nykiela. Ten sprytnie ograł bocznego obrońcę Bytovii i dośrodkował na głowę Shibusawy. Niewysokiemu Japończykowi nie pozostało nic innego, jak wbić piłkę do bramki.

Po przerwie Bytovia wystąpiła w niemal całkowicie odmienionym składzie, natomiast zmiany w drużynie Gwardii przeprowadzane były stopniowo w trakcie gry. Obraz meczu zmienił się o tyle, że to gospodarze zaczęli niemal całkowicie dominować na boisku. Ataki gości były nieporadne, a koszalinianie kilka razy zagrozili bramce Oszmańca. W 79 minucie klasę pokazał bardzo dobrze dysponowany tego dnia Ikegami. W charakterystyczny dla siebie sposób 'zakręcił' defensorami Bytovii i z około 15 metrów oddał precyzyjny strzał lokując piłkę w bramce. Obrońcy drugoligowca mogli się temu tylko przyglądać.

Początek przygotowań do sezonu 2012/13 w III lidze w wykonaniu Gwardii Koszalin wygląda bardzo dobrze. W meczu z Drutexem Bytovią Bytów koszalinianie byli ekipą zgraną, grającą rozsądniej w obronie i skuteczniej w ataku. Optymizmem napawa postawa rozwijającej się gwardyjskiej młodzieży. Tak dobrze jak dzisiaj grający Stanowski, Rokicki, Miętek czy Bień, będą z pewnością cennym uzupełnieniem bardziej doświadczonych kolegów. Oby tak dalej!

Skład Gwardii w meczu z Drutexem Bytovią Bytów: Rzepecki - Ignaszewski, Stańczyk, Stanowski, Dendera - Shibusawa, Nowacki, Izmajłowicz, Ikegami, Nykiel - Jakub Zejglic. Po przerwie na boisku pojawili się kolejno: Morawski, Rokicki, Miętek, Woźniak, Więckowski i Bień.

relacjďż˝ dodaďż˝: szymon1999