Pierwsza porażka Portowców
autor: aszef Młodzi Portowcy ulegli Lechowi Poznań 1:3. Była to pierwsza porażka zespołu Adama Gołubowskiego w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy. Honorowe trafienie dla Pogoni zanotował Szymon Kapelusz. Piłkarze z Poznania przyjechali do Szczecina bardzo zmotywowani. W końcu ich rywalem miała być Pogoń, która lideruje w Młodej Ekstraklasie. Od początku meczu obie drużyny ruszyły na siebie z wiarą pokonania rywala. Pierwsi sygnał do przeciwników wysłali szczecinianie.
Klarowną sytuację dla Pogoni zmarnował Norbert Neumann. Po dośrodkowaniu Szymona Kapelusza nie zdołał umieścić piłki w siatce rywali. To było spotkanie, o którym jak najprędzej chciałby zapomnieć Neumann. Twarda gra obrony Lecha nie oszczędzała napastnika Pogoni. Z czasem przewagę zyskiwali poznaniacy. Przez większą część pierwszej połowy Portowcy musieli się bronić. Dużo wiatru z przodu robił Patryk Wolski. Jego starania zostały wynagrodzone dwukrotnie. Najpierw wykorzystał niezdecydowanie w środku pola gospodarzy i ruszył na bramkę Patryka Wasilewskiego. Stanął z nim oko w oko i nie dał szans na skuteczną interwencję. Przy golu na 0:2 nie popisał się sam Wasilewski. Przy wyjściu do dośrodkowania piłka odbiła mu się od ręki i spadła pod nogi Wolskiego, który zdobył drugą bramkę. Szczecińska młodzież próbowała się odgryzać. Tuż przed przerwą ostro centrował Daniel Jałoszyński, ale Kajetan Pogorzelczyk minimalnie chybił.

Po przerwie Portowcy walczyli o odwrócenie losów spotkania. Kilka minut po wznowieniu gry zdobyli kontaktowego gola. Tobiasz Stąproć wypatrzył Szymona Kapelusza. Podaniem otworzył mu drogę do bramki. Kapelusz wziął obrońcę na plecy i zdobył swojego czwartego gola w rozgrywkach. Gol dodał animuszu gospodarzom. Zwietrzyli swoją szansę i próbowali wyrównać. Trochę dodatkowego ożywienia w ich szeregi wniósł Paweł Paczuk, który zmienił Neumanna. Rezerwowy miał swoje okazje na gola, ale zabrakło mu zimnej krwi. W ostatnim kwadransie ponownie do głosu doszli przyjezdni. Szczególnie fizycznie dominowali nad młodszymi rywalami ze Szczecina. Losy spotkania rozstrzygnęło trafienie Adama Gajdy po centrze z rzutu rożnego Jarosława Ratajczaka.

Pierwsza porażka Młodej Pogoni stała się faktem. Bez względu na wyniki innych meczów ekipa Adama Gołubowskiego pozostanie na fotelu lidera rozgrywek.

1:3 - 75' - Adam Gajda
Pogoń ME: 1. Patryk Wasilewski (46’ 12. Łukasz Botsch) - 2. Alan Błajewski, 3. Adrian Krzywicki, 5. Sebastian Murawski, 4. Daniel Jałoszyński (46’ 17. Andrzej Kotłowski) - 11. Szymon Kapelusz, 20. Tobiasz Strąpoć (59’ 8. Łukasz Głowacki), 6. Mateusz Wilk, 10. Oskar Fijałkowski (46’ 14. Filip Żyliński), 7. Kajetan Pogorzelczyk - 9. Norbert Neumann (61’ 16. Patryk Paczuk).

Lech ME: 33. Seweryn Derbisz - 2. Tomasz Kędziora, 4. Adrian Cieślak, 3. Błażej Cyfert, 10. Jarosław Ratajczak - 5. Wiktor Witt (46’ 26.Marcin Gawron) - 6. Adam Gajda, 34. Karol Linetty, (81’ 29. Ernest Graś) 11. Piotr Fontowicz (70’ 32. Maciej Orłowski)- 9. Patryk Wolski, 8. Dominik Chromiński (75’ 7. Adrian Cierpka).

żółte kartki: Głowacki, Pogorzelczyk, Wilk (Pogoń) / Cyfert, Wolski (Lech). sędzia: Kamil Waskowski (Poznań)