Start w końcu pokonany. Play-off prawie pewne
autor: scashoneZwycięstwem gospodyń zakończyło się sobotnie spotkanie pomiędzy Pogonią Baltica Szczecin a Startem Elbląg. Po pierwszej połowie, po której podopieczne Adriana Struzika zdominowały swoje przeciwniczki było już 19:13. W drugiej części gry zespołowi przydarzył się lekki kryzys, ale udało się z tego wyjść obronną ręką. Mistrza poznaje się po tym, jak potrafi poradzić sobie w kryzysowych sytuacjach.
- Jesteśmy coraz bliżej, ale są jeszcze dwa mecze, w których musimy być skoncentrowani i uważać - lekko stonował nastroje, choć nie krył swojej radości po spotkaniu trener szczecinianek.
Już sam początek meczu wskazywał, że miejscowe zrobią wszystko, by odnieść w tym meczu zwycięstwo. Pogoń grała płynnie, szybko i przede wszystkim skutecznie mając swój pomysł na rozgrywanie poszczególnych akcji. Żadna z bramkarek EKS-u nie potrafiła znaleźć recepty na skrzydłowe Katarzynę Sabałę oraz... Hannę Yashchuk. Ta druga to nominalna lewa rozgrywająca, ale jak widać gra na skrzydle obca wcale jej nie jest. - Nie mogę powiedzieć, że to mnie jakoś zmieniło. Ja chcę grać. Nie ma dla mnie różnicy czy gram na skrzydle czy na rozegraniu - stwierdziła Białorusinka.

Po nawałnicy jaką zafundowała rywalkom Pogoń Baltica przyszedł czas na przestój. Podopieczne Justyny Steliny zdołały zbliżyć się na jedno trafienie (9:8 w 19. minucie), ale jak się potem okazało była to najwyraźniej woda na młyn dla tego zespołu. Bramki wspomnianej wcześniej Sabały oraz Moniki Głowińskiej, które wsparły jeszcze Stefka AgovaMonika Stachowska sprawiły, że do przerwy tablica świetlna wskazywała rezultat 19:13.

Po przerwie szczecinianki poszły za ciosem i w 39. minucie było już 24:16. Gospodynie najwyraźniej postanowiły jednak wzbudzić większe emocje u kibiców. Strata 7 goli przy jednym zdobytym sprawiła, że na 12 minut przed końcową syreną było tylko 25:23. Dwuminutowa kara w 48. minucie dla Aleksandry Jędrzejczyk i czysto wykonany rzut karny przez Cebulę znalazły odbicie w postawie elblążanek, które już do końca meczu nie zdołały zbliżyć się bardziej niż na 2-3 bramki. - To jest nasz stały problem. Ok. 40-45. minuty coś się z nami złego dzieje. Na szczęście utrzymałyśmy ten wynik, z czego się bardzo cieszymy, bo było bardzo ciężko - starała się zgłębić problem przestojów nowa lewoskrzydłowa Pogoni. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 34:30. Jako ostatnia do protokołu pomeczowego trafieniem zapisała się Agnieszka Wolska.

Superliga Kobiet (2012/2013)
SPR Pogoń Szczecin EKS Start Elbląg
34 30
02-03-2013 16:00
widzów: 500
(19:13) dodaj video
Pogoń Baltica: Płaczek, Adamska - Huczko, Sabała 7, Stachowska 6 (1/1), Cebula 8 (4/5), Głowińska 4, Piontke 1, Agova 2, Naumenko-Biały, Pasternak, Yashchuk 6 (0/1).
Kary: 14 minut (Piontke, Naumenko-Biały, Pasternak - po 2 minuty), (Stachowska, Yashchuk - po 4 minuty)
Karne: 5/7

Start: Kędzierska, Dzhukeva, Kordunowska - Matouskova 2, Białoszewska, Cekała 5, Wolska 7, Jędrzejczyk 4, Szymańska 4 (0/1), Aleksandrowicz 2, Karwecka 4 (4/4), Jałoszewska 2.
Kary: 12 minut (Cekała, Wolska, Jędrzejczyk, Aleksandrowicz - po 2 minuty), (Matouskova - 4 minuty)
Karne: 4/5

Liczby w nawiasie () przy nazwiskach oznaczają wykonywane rzuty karne przez daną zawodniczkę.

sędzia: Bąk, Ciesielski (obaj z Zielonej Góry)

Dane pomogli uzupełnić: Bengoro, kempes7 - dziękujemy