Politechnika przegrywa w Szczecinie
autor: scashoneZwycięstwem gospodyń zakończyło się derbowe spotkanie pomiędzy ekipą Pogoni Baltica SzczecinAZS-em Politechniką Koszalin. Szala zwycięstwa na rzecz Pogoni zaczęła się przechylać jednak dopiero od 42. minuty zawodów, kiedy to szyki podopiecznym Waldemara Szafulskiego popsuło zejście z parkietu z czerwoną kartką Aleksandry Kobyłeckiej.

- Jechałyśmy do Szczecina po wygraną. Niestety przegrałyśmy, czego bardzo żałujemy. Ta strata punktów może być decydująca w końcowym rozrachunku w ligowej tabeli - powiedziała tuż po meczu była bramkarka dawnego Łącznościowca Szczecin, a obecnie Politechniki Koszalin, Solomiya Shyverska.
Lepiej w mecz weszły miejscowe, które po trafieniach Natalii KuryanovichAgaty Cebuli z karnego wyszły na prowadzenie 2:0. Potem jednak na parkiecie znacznie lepiej poczynały sobie już akademiczki, które zaczęły seriami punktować Pogoń, efektem tego było osiągnięcie aż 6-bramkowej przewagi (9:3 w 18. minucie). To prowadzenie mogłoby być znacznie większe, ale gospodynie w bramce raz po raz ratowała Adrianna Płaczek, która potrafiła obronić nawet dwa rzuty karne. Politechnika nie poszła jednak za ciosem i na przerwę zeszła jedynie z trzema trafianiami zapasu.

Na drugą połowę koszalinianki wyszły nie tylko z przewagą bramkową, ale i kadrową, bowiem w 29. i 30. minucie arkiet z powodu dwuminutowych kar opuściły kolejno Monika Stachowska oraz Aleksandra Kucharska. To była jednak woda na młyn dla akademiczek. Zagrały dość wolno i schematycznie i tylko Paulinie Muchockiej udało się pokonać Płaczek. - To było ważne. To była minuta, kiedy mieliśmy przewagę. Nie oddaliśmy dwóch rzutów ze skrzydeł, gdzie wybroniła je bramkarka. To były jednak czyste sytuacje - ocenił początek drugiej połowy trener przyjezdnych, Waldemar Szafulski. W 36. minucie sytuacja Politechniki jeszcze bardziej się skomplikowała. Z powodu gradacji kar halę musiała opuścić Aleksandra Kobyłecka.

Od tego momentu swoją szansę wyczuła Pogoń. - Ja mogę tylko powiedzieć, że dla Pogoni to była prawdziwa pogoń. Bardzo się cieszę, że w końcu ostatnie 10 minut zagrałyśmy dokładnie tak jak należy - powiedziała Monika Stachowska, dodając po chwili - Mogę sobie tak zażartować, że byłybyśmy zespołem, który mógłby mieć drugie miejsce w tabeli, gdyby mecz trwał do 50. minuty.

Od 44. minuty, kiedy miejscowe zdołały wyrównać mecz toczył się już bramka za bramkę. Znacznie lepiej taktycznie poradziły sobie podopieczne Dariusza Molskiego, a z kolei błędy popełniał AZS. W 59. minucie swojego pierwszego gola w tym meczu rzuciła Stefka Agova. Swoją akcję miała jeszcze Politechnika Koszalin, ale piłkę głupio straciły. Widząc to na 15 sekund przed końcem o czas poprosił Molski. - Mieliśmy się nie spieszyć, mieliśmy czas. Nie mogliśmy tego meczu odrobić w 3 sekundy. Musieliśmy to robić mozolnie po jednej bramce, a założyliśmy, że będziemy wszystko bronić i to się udało - stwierdził trener Pogoni Baltica. Wysoka obrona Koszalina nic nie dała, akcję celnym rzutem ponownie skończyła Agova i było po meczu.

Superliga Kobiet (2012/2013)
SPR Pogoń Szczecin Młyny Stoisław Koszalin
24 22
08-12-2012 17:00
widzów: 700
Do przerwy: 8:11. dodaj video
Pogoń Baltica: Płaczek - Huczko 1, Jakubowska, Kucharska, Sabała 2, Stachowska 2, Cebula 10 (5/8), Szymczak, Rostankowska, Piontke, Agova 2, Pasternak, Yashchuk 5 (1/1), Kuryanovich 2.
Kary: 10 minut (Jakubowska - 2 minuty, Kucharska, Stachowska - po 4 minuty)
Karne: 6/9

KU AZS Politechnika: Shyverska, Piechnik - Kobyłecka 4, Bilenia 3 (0/1), Dworaczyk 2 (1/1), Muchocka 5, Chmiel, Odrowska 1, Koprowska 3 (1/2), Dąbrowska 3 (0/1), Matuszczyk 1.
Kary: 8 minut (Koprowska - 2 minuty, Kobyłecka - 6 minut - czerwona kartka w 37. minucie z powodu gradacji kar)
Karne: 2/5

Liczby w nawiasie () przy nazwiskach oznaczają wykonywane rzuty karne przez daną zawodniczkę.

sędzia: Habierski, Skrobak (obaj z Głogowa)

Dane pomogli uzupełnić: baaru, kempes7 - dziękujemy