Porażka na pożegnanie
autor: M. Dorosz Nie tak miał wyglądać ostatni mecz Floty Świnoujście w tym roku przed własną publicznością. Będący ostatnio w kryzysie Zawisza pokonał Wyspiarzy 3:0 (2:0) i wrócił do walki o awans. Wynik może być nieco mylący, ponieważ świnoujścianie nie rozegrali jakiegoś katastrofalnego spotkania. Na pewno zabrakło skuteczności pod bramką rywala, a także spokoju przed własnym polem karnym. Choć do świąt jeszcze sporo czasu, obrońcy Floty hojnie obdarowali bydgoszczan prezentami. Ci nimi nie pogardzili i skrzętnie wykorzystali błędy w linii defensywy gospodarzy.
Już pierwsza groźniejsza akcja Zawiszy przyniosła bramkę. Zamieszanie przed polem karnym Floty wykorzystał Rafał Leśniewski, który strzałem w okienko pokonał Grzegorza Kasprzika. Kolejne minuty to szarpana gra z obu stron, ze sporą liczbą przewinień. Dopiero w 12 minucie Wyspiarze poważnie zagrozili bramce Zawiszy. Z autu kapitanie piłkę wrzucił Patryk Fryc, a główkujący w polu karnym Ensar Arifović trafił w poprzeczkę. Aktywny na skrzydle był Christian Nnamani, po którego dośrodkowaniu centymetrów do dojścia do piłki zabrakło Krzysztofowi Bodzionemu. W 28 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Adrian Błąd. Zmierzającą w okienko piłkę wybił Grzegorz Kasprzik. Po chwili goście nie wykorzystali chaosu jaki zapanował w polu karnym gospodarzy. W 41 minucie bydgoszczanie zaskoczyli Flotę świetnym rozegraniem rzutu wolnego. Hermes wypuścił Adriana Błąda, który strzałem z boku pola karnego kompletnie zaskoczył bramkarza Wyspiarzy.

Na początku drugiej połowy czwarty żółty kartonik w sezonie ujrzał Sebastian Olszar, który nie wystąpi w meczu z Termaliką. W 53 minucie przyjezdni zdobyli kolejną bramkę. Błąd kolegów z obrony próbował ratować Grzegorz Kasprzik, który odbił piłkę w sytuacji sam na sam. Na nieszczęście gospodarzy futbolówka trafiła do Tomasza Ostalczyka, a były gracz Floty umieścił ją w pustej bramce. W następnej akcji sporo problemów bramkarzowi gospodarzy sprawił strzał z rzutu wolnego Michała Masłowskiego. Mimo niekorzystnego wyniku Wyspiarze nie rezygnowali z ataków na bramkę Zawiszy, który nastawił się na grę z kontry. W 65 minucie znów gorąco zrobiło się pod bramką Floty. Adrian Błąd wpadł w pole karne gospodarzy i tylko skuteczna interwencja Grzegorza Kasprzika uchroniła gospodarzy przed utratą bramki. Kwadrans przed końcem meczu bliski zdobycia gola był Sebastian Olszar. Napastnik w dziecinny sposób ograł Pawła Strąka i mając przed sobą tylko Wojciecha Kaczmarka strzelił obok bramki gości. W końcówce meczu dobrej okazji na honorowe trafienie nie wykorzystał Bartosz Śpiączka.

0:3 - 53' - Tomasz Ostalczyk
Flota: Grzegorz Kasprzik - Marek Opałacz, Ivan Udarević, Sebastian Zalepa, Patryk Fryc, Christian Nnamani (58' Bartosz Śpiączka), Piotr Kieruzel (46' Bartłomiej Niedziela), Marek Niewiada (C), Sebastian Olszar, Krzysztof Bodziony, Ensar Arifović (70' Mateusz Wrzesień)

Zawisza: Wojciech Kaczmarek - Paweł Zawistowski, Michał Masłowski, Hermes, Adrian Błąd (68' Jakub Wójcicki), Łukasz Skrzyński, Paweł Strąk, Kamil Drygas, Rafał Leśniewski (73' Tomasz Chałas), Mateusz Mąka, Tomasz Ostalczyk (86' Błażej Jankowski)

żółte kartki: Marek Niewiada, Sebastian Olszar,Christian Nnamani(Flota)/ Rafał Leśniewski, Paweł Zawistowski, Kamil Drygas(Zawisza) sędzia: Dawid Piasecki (główny), Piotr Cwalina, Mateusz Szerszeń (asystenci),Łukasz Kolter (techniczny)

Dane pomógł uzupełnić: Bengoro - dziękujemy