Flota znów zatapia
autor: M. Dorosz Widok świętujących zwycięstwo piłkarzy Floty, to jak na razie norma po spotkaniach świnoujścian w pierwszej lidze. W środę skończyła się seria spotkań bez straconej bramki, ale passa zwycięskich pojedynków trwa w najlepsze. Bramkarz Wyspiarzy, Grzegorz Kasprzik wpuścił pierwszą bramkę w ligowym meczu odkąd występuje w Świnoujściu. Seria bez straconego gola przez Flotę trwała aż 664 minuty. Bramkarza Floty jako pierwszy zdołał pokonać obrońca Adrian Napierała. GKS Katowice po trafieniu swojego defensora prowadził z Flotą do przerwy 1:0 i zapachniało niespodzianką. W drugiej połowie Wyspiarze zdołali odwrócić losy pojedynku.
Środowy pojedynek Floty z GKS-em rozpoczął się od minuty ciszy, poświęconej zmarłemu w poniedziałek Marianowi Zawiszy (były prezes oraz autor monografii 50-lecia Floty). Pierwszą dobrą okazję miał Marek Opałacz, ale zamiast oddać strzał tuż zza pola karnego dograł piłkę do Mateusza Września, którego skutecznie zablokowali obrońcy. W 6 minucie groźnie główkował Ensar Arifović, jednak i tym razem z dobrej strony zaprezentowali się defensorzy Gieksy. Dwie minuty później znów gorąco było pod bramką gości. Z dystansu uderzył Sebastian Olszar, a piłkę do boku wybił Witold Sabela. Dobitkę Bartłomieja Niedzieli, skutecznie obronił bramkarz katowiczan do spółki z obrońcą. W 25 minucie Ensar Arifović ładnie odegrał głową piłkę do wbiegającego w pole karne Mateusza Września. Młody pomocnik także głową postanowił przelobować bramkarza gości, jednak futbolówka trafiła tylko w poprzeczkę. Nieco ponad dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy GKS niespodziewanie objął prowadzenie. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Grzegorz Fonfara, a nieprzykryty Adrian Napierała celną główką zaskoczył Grzegorza Kasprzika. W 40 minucie w polu karnym na strzał z pierwszej piłki zdecydował się Mateusz Wrzesień, ale instynktowna interwencja bramkarza gości uratowała Gieksę.

W 52 minucie spotkania Wyspiarze powinni egzekwować rzut karny. Po błędzie obrony do sytuacji sam na sam z bramkarzem doszedł Radosław Jasiński, którego Witold Sabela ewidentnie zahaczył. Gwizdek arbitra milczał. Przyjezdni odpowiedzieli dobrym strzałem z rzutu wolnego Przemysława Pitrego, który z trudem wybił bramkarz Floty. Po godzinie gry z dobrej wrzutki Sebastiana Olszara nie skorzystał Ensar Arifović nie trafiając do bramki. Flota dopięła swego w 70 minucie. Do dośrodkowania z rzutu rożnego Marka Opałacza najwyżej wyskoczył Sebastian Zalepa, który zgrał piłkę w środek pola karnego. Tam do futbolówki dopadł Sebastian Olszar i główką po poprzeczce ulokował ją w bramce gości. Pięć minut później było już 2:1. Znów zadecydował rzut rożny, po którym w polu karnym katowiczan zapanował chaos. Piłka ostatecznie znalazła się przed Patrykiem Frycem, który silnym strzałem od słupka zdobył drugą bramkę dla Floty. W 78 minucie Wyspiarze mogli objąć dwubramkowe prowadzenie. Christian Ndubuisi Nnamani świetnie wywalczył piłkę i w sytuacji sam na sam trafił w bramkarza. Sytuacja ta mogła zemścić się na gospodarza już w doliczonym czasie. W 93 minucie Wyspiarzy uratowała kapitalna parada Grzegorza Kasprzika po precyzyjnym strzale Przemysława Pitrego. Przedłużona o sześć minut druga połowa zakończyła się golem numer trzy dla Floty. Sebastian Olszar odebrał piłkę obrońcy i po przerzuceniu jej nad bramkarzem zdobył kolejną bramkę dla świnoujścian.

3:1 - 90+6' - Sebastian Olszar
Flota: Grzegorz Kasprzik - Radosław Jasiński, Ivan Udarević, Sebastian Zalepa, Marek Opałacz, Mateusz Wrzesień (71' Patryk Fryc), Krzysztof Bodziony, Marek Niewiada (C), Bartłomiej Niedziela (63' Christian Nnamani), Sebastian Olszar, Ensar Arifović (80' Piotr Kieruzel)

GKS: Witold Sabela - Alan Czerwiński, Mateusz Kamiński, Adrian Napierała (C), Damian Kaciczak, Rafał Kujawa, Kamil Cholerzyński (82' Arkadiusz Kowalczyk), Grzegorz Fonfara, Przemysław Pitry, Marcin Pietroń (84' Krzysztof Wołkowicz) , Deniss Rakels

żółta kartka: Jasiński, Zalepa, Nnamani (Flota)/ Pitry (GKS). sędzia: Piotr Wasielewski, Dariusz Ignatowski, Przemysław Głowacki, Dawid Matyniak

Dane pomogli uzupełnić: Bengoro, dieslov - dziękujemy