Zdecydują o podium?
autor: cubajdukNie wszystko jeszcze w PGNiG Superlidze Mężczyzn wiadomo. Pewnym swego nie może być nawet ekipa Gaz-System Pogoni Szczecin, której przy wygranych Zagłębia i Piotrkowianina grozi spadek na ósmą lokatę. O co walczyć ma także drużyna Tauron Stali mielec, dla której otworzyła się furtka zajęcia 3. lokaty na koniec fazy zasadniczej. Gospodarze będą się jednak starali pokrzyżować ich plany. Za sobą będą mieli nie tylko swoich kibiców i własną halę, ale również kolegów szczypiornistów z Puław i ich fanów. Ci bowiem swój sezon już zakończyli i z niecierpliwieniem czekać będą na rozstrzygnięcie szczecińsko-mieleckiej konfrontacji.
Piłkarze ręczni Stali o wszystkim decydować mogli sami. Zawalili jednak spotkanie z MMTS-em Kwidzyn, które przegrali na własnym parkiecie 31:33. Już wówczas wiadomym było, że decydować może mecz 22. kolejki w Szczecinie, a co ciekawe tutaj punkty zgubili już wszyscy poza Orlen Wisłą Płock. Czy taki sam los spotka również podopiecznych Ryszarda Skutnika?

W obozie zachodniopomorskiego superligowca z pewnością zrobią wszystko, by tak się właśnie stało. Jedynym brakującym ogniwem będzie obrotowy Patryk Walczak, który doznał kontuzji dłoni. Pozostali gracze będą już do dyspozycji Rafała BiałegoSławomira Fogtmana.

Co ciekawe będzie to też pojedynek dwóch najlepszych strzelców PGNiG. Z jednej strony pozycję lidera ze 135 trafieniami piastuje Damian Kostrzewa, a tuż za jego plecami z jednym golem mniej czai się Wojciech Zydroń. Pierwszy z wymienionych błysnął w Głogowie, gdzie w hali Chrobrego trafił aż 11-krotnie. Trenerzy Gaz-System Pogoni będą zatem musieli zrobić wszystko, by znaleźć sposób na powstrzymanie lidera rywali.

Mecz Pogoni ze Stalą pokaże stacja Polsat Sport. Początek transmisji już o godzinie 17.00. Zapraszamy wszystkich kibiców na halę przy Twardowskiego 12b.

Superliga Mężczyzn (2012/2013)
Sandra Spa Pogoń Szczecin Handball Stal Mielec
26 27
23-03-2013 17:00
widzów: 600
Gaz-System Pogoń: Ligarzewski, Stojković - Bruna 4, Marcinkian, Wardziński 1, Gierak 2, Krupa 1, Jedziniak 1, Marković 4, Konitz 5, Zaremba, Zydroń 8 (2/2).
Kary: 26 min. (Jedziniak, Zydroń - po 2 minuty, Marcinkian - 4 minuty, Bruna, Krupa, Marković - po 6 minut, wszyscy trzej czerwone kartki z gradacji kar odpowiednio w minutach: Bruna i Krupa w 59. minucie, Marković w 58.)
Karne: 2/2

Tauron Stal: Kryński, Lipka - Kostrzewa 7 (0/1), Gliński 4 (1/3), Janyst 2, Krzysztofik 3, Babicz 2, Gawęcki 1, Szpera 5 (1/1), Krieger, Sobut 3, Wilk.
Kary: 14 min. (Sobut, Szpera, Gawęcki - po 2 minuty, Krieger, Krzysztofik - po 4 minuty)
Karne: 2/5

Liczby w nawiasie () przy nazwiskach oznaczają wykonywane rzuty karne przez danego zawodnika.

sędzia: Leszczyński, Strzelczyk (obaj z Gdańska)

Dane pomógł uzupełnić: kempes7 - dziękujemy