Koncert gry w wykonaniu Gaz-System Pogoni
autor: Krzysztof Cichomski C80Jednostronny pojedynek mogli oglądać licznie zgromadzeni w hali przy ul. Twardowskiego 12b kibice. Gaz-System Pogoń Szczecin zdecydowanie pokonał rywali z dalekiego Przemyśla 43:22 prowadząc już do przerwy różnicą 11 trafień. Świetnie zagrał cały zespół, na wyróżnienie zasłużył z pewnością bramkarz gospodarzy Eugeniu Andreev.

Po takim meczu ręce same składają się do oklasków. To była właśnie taka Pogoń jaką chce oglądać liczna szczecińska publiczność. Nikt, kto w sobotni wieczór opuszczał halę nie może mieć żadnych wątpliwości, że w szczecińskim teamie drzemie wielki potencjał i tylko czas jest tym warunkiem sine qua non.
- Powiem szczerze, że wbrew pozorom ten mecz nie był łatwy. Oglądaliśmy zapisy video meczu Przemyśla i naprawdę zespół ten grał fajną piłkę ręczną w niektórych momentach. Potrafił dojść z minus 8 na minus 1 i gdyby nie kontrowersyjnie nie uznana bramka z Puławami to w tamtym meczu byłby remis. Nie byłem pewny tego zwycięstwa - powiedział zaraz po meczu trener szczecinian Rafał Biały.

Słowa szkoleniowca to bardziej kurtuazja wobec przeciwnika, bo ten tego dnia nie był równorzędnym rywalem dla jego drużyny. O ile początek meczu mógł pokazywać co innego o tyle już od 6 minuty zaczęła się dominacja jednego zespołu, a był nim Gaz-System.

O podopiecznych Piotra Kroczka nie sposób powiedzieć cokolwiek pozytywnego. Cieniem samego siebie był lider Harcerzy Paweł Stołowski. Zawodnik ten miał problem ze zdobywaniem bramek nawet z linii siedmiu metrów. Dwukrotnie zatrzymał go jeden z bohaterów w ekipie z Pomorza Zachodniego Eugeniu Andreev. Nie błyszczał również obrotowy Maciej Kubisztal, który mecz zakończył z bilansem 4 trafień.

Niezwykła skuteczność, bramki zdobywane seriami, zespołowość, zgranie i widowiskowa momentami gra, którą prezentowali m.in. Wojciech Zydroń czy Mateusz Zaremba stanowią najkrótszy opis wydarzeń z pierwszej części gry gospodarzy z akademikami.

W drugiej połowie Pogoń postawiła przysłowiową kropkę nad i. Zdobyć 5 bramek w 6 minut też trzeba umieć, a ta sztuka podopiecznym Białego i Fogtmana udała się rewelacyjnie. Siódemka ze Szczecina w każdej formacji była stroną dominującą.

Od połowy drugiej części gry trener miejscowych od razu dokonał czterech zmian. Na parkiecie mogliśmy oglądać skład z poprzedniego sezonu, w którym Pogoń zdominowała 1-ligowe pojedynki. Wojciech Jedziniak, Aleksander Kokoszka, Piotr Frelek oraz Filip Kliszczykzrobili to co do nich należało. Utrzymali osiągniętą przewagę a w pewnym momencie wyprowadzili drużynę z Grodu Gryfa na najwyższe w tym meczu 23-bramkowe prowadzenie 39:16.

Ostatecznie zakończyło się pogromem gości 43:22. Nie sposób przy tym nie skomentować zachowania sztabu szkoleniowego Czuwaju Przemyśl, który zamiast puknąć się w pierś i uznać swoją zasłużoną porażkę wyraził swoje pretensje do arbitrów tego meczu. Jak widać przegrać honorowo też trzeba umieć. A o tym chyba w obozie przemyślan zapomnieli...

Superliga Mężczyzn (2012/2013)
Sandra Spa Pogoń Szczecin Czuwaj Przemyśl
43 22
29-09-2012 18:00
widzów: 700
do przerwy (21:10)
Gaz-System: Andreev, Ligarzewski - Kwiatkowski 1, Bruna 2, Wardziński 4, Krupa 4, Kokoszka 2, Jedziniak, Marković 2, Konitz 1, Zaremba 9, Kliszczyk 1, Frelek 3 (1/2), Zydroń 8 (2/2), Walczak 6.

Kary: 10 minut (Kliszczyk - 2 minuty, Kwiatkowski, Walczak - po 4 minuty)

Karne: 3/4

Czuwaj: Sar, Jarosz, Szczepaniec - Dziadkiewicz, Kroczek 3, Kostka 1 (1/2), Stołowski 3 (0/2), Sliwka 6, Basiak 2, Misiewicz 1, Papaj, Błażkowski, Kubisztal M. 4, Kubisztal D. 2.

Kary: 14 minut (Kroczek, Stołowski, Papaj, Kubisztal M., Kubisztal D. - po 2 minuty, Sliwka - 4 minuty)

Karne: 1/4

Liczby w nawiasie () przy nazwiskach oznaczają wykonywane rzuty karne przez danego zawodnika.

sędzia: Kaszubski, Wojdyr (obaj z Gdańska)

Dane pomogli uzupełnić: Bengoro, kempes7 - dziękujemy